سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

  • کانال آپارات
  • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
  • کانال سزوش بسیج
  • دانشگاه تبریز
  • سازمان بسیج دانشجویی
⛔️ قنبری در گفت‌وگو با #خبرگزاری_دانشجو: 📍 استاندار دولت تدبیر به روسای دانشگاه‌ها فشار نیاورند

⛔️ قنبری در گفت‌وگو با #خبرگزاری_دانشجو: 📍 استاندار دولت تدبیر به روسای دانشگاه‌ها فشار نیاورند

📍مسئول بسيج دانشجویی دانشگاه تبریز با تشکر از رئیس دانشگاه تبریز بخاطر تمامی همکاری‌هایی که با بسیج دانشجویی دارد، گفت: استانداری دولت تدبیر به روسای دانشگاه‌ها فشار نیاورند.

🚩حسین قنبری، مسئول بسيج دانشجویی دانشگاه تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، گفت: بعد از مناظره روز جمعه که در برابر همه‌ مردم صحبت از آزادی بیان شد و دولتمردان تدبیر و امید از نقد و انتقاد پذیری و دانستن حق مردم سخن گفتند و به عنوان یک نعمت الهی یاد کردند، مدت زیادی نگذشته بود و دقیقا فردای آن روز در دانشگاه تبریز مهد علم و ادب در نمایشگاهی که توسط دانشجویان در کمال آرامش و رعایت اخلاق و ادب تدارک دیده شده بود، در بخشی از نمایشگاه روی ماکتی که به صورت شماتیک در شکل کلید طراحی شده و پرسیده شده بود: «کلیدِ تدبیر کدام قفل را باز کرد؟»

🚩وی افزود: متاسفانه فقط در عکس العملی عجیب برای یک سوال پرسیده شده در گوشه ای خلوت با مخاطبی محدود و به عنوان درد دل دانشجویی، واکنش های غیر منطقی و بعضا نامعقولی از طرف تعداد زیادی از مدیران و تشکل های دولتی ملاحظه شد.

🚩مسئول بسيج دانشجویی دانشگاه تبریز تصریح کرد: غم‌بارتر اینکه فشارهای بیش از حدی که از طرف استانداری دولت پاسخگو به رئیس دانشگاه در مورد چرایی برگزاری یک نمایشگاه کوچک که «در همه دانشگاه ها امری مهمول است» وارد می‌شود!

🚩قنبری ادامه داد: به راستی اینان همان مدعیان آزادی بیان هستند که طاقت حتی یک سوال ساده را هم ندارند، طاقت مواجهه با لیست شرکت های تعطیلی را ندارند، اساسا کدام نوع از انتقاد پذیری را شاهدش هستیم؟!

🚩وی افزود: بعضی ها هم با بیان مکرر چنین بهانه هایی که «فعلا این دولت روی کار است و باید حواسمان باشد و مراعات کنیم» سعی در تنگنا قرار دادن فعالیت های دانشجویی را دارند؛ اما سوال اینجاست که:
۱- این افراد چه هراسی از دیده شدن سوابق کاری خود دارند؟
۲- چرا اینقدر به فکر آبروی دولت هستند؟

🚩مسئول بسيج دانشجویی دانشگاه تبریز تصریح کرد: عده ای هم براین باورند که دانشگاه متعلق به دولت است غافل از اینکه دانشگاه، دانشگاهِ نظام جمهوری اسلامی است نه دانشگاهِ دولت؛ دانشجو باید در دانشگاه قدرت تحلیل داشته باشد؛ چرا که خود واقعیت ها را می‌بیند و قضاوت می‌کند و لزومی به سانسور اطلاعات نیست.

🚩قنبری گفت: اینان میراث دار دولتی هستند که رهبر معظم انقلاب در زمان ریاست آنها فرمود:خدا لعنت كند آن دست‌هایی را كه تلاش كرده‌اند و می‌كنند كه قشر جوان و دانشگاه ما را غیر سیاسی كنند. (۱۳۷۲/۸/۱۲)

🚩وی افزود: باشد ما دهانمان را می بندیم و به «جهنم» می رویم؛ اما آقایان با شهرک های صنعتی تعطیل شده چه می خواهند بکنند؟ لابد قصد جمع آوری آنها را هم دارند، گویی که چنین شرکتی وجود خارجی نداشته است!

🚩مسئول بسيج دانشجویی دانشگاه تبریز تصریح کرد: مظلومین کشته شدگان حادثه قطار تبریز-مشهد و دل سفیدانِ سیه چهره معدن منفجر شده گلستان را چگونه توجیه می کنند؟

🚩قنبری ادامه داد: با وجود تمامی مسائلی که راجع به تحریم کردن سخنران های متعدد در طول سال و تحت فشار قرار دادن دانشگاه وجود دارد، از رئیس دانشگاه تبریز بخاطر تمامی همکاری هایی که با بسیج دانشجویی دارند، مراتب تشکر را به عمل آورده و از استانداری دولت تدبیر هم خواستار حذف فشار به رؤسای دانشگاه می باشیم.

photo_2017-05-06_19-17-57
🌐 http://www.snn.ir/detail/News/604029/92

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.