سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

  • کانال آپارات
  • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
  • کانال سزوش بسیج
  • دانشگاه تبریز
  • سازمان بسیج دانشجویی

یادداشت/ پنجمین شهید محراب، یار امام

آیت الله اشرفی اصفهانی … ؛

شاید اسمی باشد که در این دوره و زمانه کمتر به گوشمان خورده است و غبار زمان یاد این پنجمین شهید محراب را از یادمان برده است که امام راحل ما در مورد این شهید و روحانی والا مقام چنین گفته است:

«چه سعادتمندند آنان که عمرى را در خدمت به اسلام و مسلمین بگذرانند، و در آخر عمر فانى به فیض عظیمى که دلباختگان به لقاء اللَّه آرزو مى ‏کنند نایل آیند. چه سعادتمند و بلند اخترند آنان که در طول زندگانى خود کمر همت به تهذیب نفس و جهاد اکبر بسته، و پایان زندگانى خویش را در راه هدف الهى با سرافرازى به خیل شهداى در راه حق پیوستند. چه سعادتمند و پیروزند آنان که در نشیب و فرازها و پست و بلندی هاى حیات خویش به دام هاى شیطانى و وسوسه‏ هاى نفسانى نیفتاده، و آخرین حجاب بین محبوب و خود را با محاسن غرق به خون خرق نموده و به قرارگاه مجاهدین فى سبیل اللَّه راه یافتند. چه سعادتمند و خوشبخت ‏اند آنان که به دنیا و زخارف آن پشت پا زده و عمرى را به زهد و تقوا گذرانده و آخرین درجات سعادت را در محراب عبادت و در اقامه جمعه با دست یکى از منافقین و منحرفین شقى، فائز و به والاترین شهید محراب که به دست خیانتکار اشقى الاشقیا به ملأ اعلا شتافت، ملحق شدند.

این وجود پر برکت متعهد را قریب شصت سال است مى‏ شناختم. مرحوم شهید بزرگوار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا عطاء اللَّه اشرفى را در این مدت طولانى به صفاى نفس و آرامش روح و اطمینان قلب و خالى از هواهاى نفسانى و تارک هوى‏ و مطیع امر مولا و جامع علم مفید و عمل صالح مى ‏شناسم، و در عین حال مجاهد و متعهد و قوى النفس بود. او در جبهه دفاع از حق از جمله اشخاصى بود که مایه دلگرمى جوانان مجاهد بود و از مصادیق بارز رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْه بود. و رفتن او ثلمه بر اسلام وارد کرد و جامعه روحانیت را سوگوار نمود. خداوند او را در زمره شهداى کربلا قرار دهد و لعنت و نفرین خود را بر قاتلان چنین مردانى نثار فرماید.»

به یادداشتن چنین شخصیت هایی، نه فقط برای دانستن، بلکه برای درس زندگی گرفتن و عمل به راه و روش رندگی این عالمان لازم است. از نزدیکان این شهید نقل است که: «در زمان بمباران در پاسخ به افرادی که پینهاد تعمیر سقف خانه‌شان را میدادند، میگفتند: خانه های مردم را هواپیما های عراقی تخریب کرده اند و بندگان خدا زیر چادر ها زندگی می کنند، آن وقت شما از من میخواهید خانه را تعمیر کنم؟ پ.لی را که برای گچ میخواهید بدهید، به جنگ زده ها بدهید ثوابش خیلی بیشتر است.»

بارالها، ملت مجاهد ما در این برهه زمان با چه حوادثى و با چه چهره ‏هایى مواجه‏ است. عصرى که حکومت هاى مسلمین آن چنانند، و رسانه ‏هاى گروهى آن چنان، و ابرقدرتها این چنین. عصرى که باطل را به صورت حق به خورد مردم مى‏ دهند و جنایات را به صورت صلح طلبى. عصرى که دشمنان اسلام و مسلمین با ملت هاى مستضعف، آن مى‏ کنند که چنگیز نکرد، و اکثر حکومتهاى مسلمانان در جنایاتى که بر ملتهاى خود مى ‏رود از جانیان طرفدارى مى ‏کنند. عصرى که در خانه امن خدا از دشمنان اسلام و جنایتکاران به مسلمین نمى ‏شود شکایت کرد. 

به راستی چنین افرادی هستند که بارها مورد سوءقصد قرار میگیرند، ولی با دلی پر از شجاعت، در حالی که میتوانستند از شهر خود نقل مکان کنند، هیچ وقت اجازه چنین کاری را به خود ندادند و در عین حال با درایت و سخت کوشی و همکاری نهادهای مربوطه تعداد ۷۵۰ هزار نفر آواره جنگ دیده را در استان کرمانشاه ساماندهی و پذیرایی کردند.

 حضرت آيت الله العظمي خامنه اي رئيس جمهور وقت کشورمان نيز در پيامي اين چنين شخصيت شهيد آيت الله اشرفي اصفهاني را تبيين کردند « افشاگري آيت الله اشرفي اصفهاني نسبت به خطوط وابسته و انحرافي و حضور آن بزرگوار در صحنه هاي نبرد نظامي و سياسي و فکري بزرگترين عامل اين جنايت فجيع بوده است اين حقيقت ما را به هر چه بيشتر اهميت دادن به اجتماع عظيم الهي و اسلامي نماز جمعه دعوت مي کند.»

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + چهار =