پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

  • کانال آپارات
  • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
  • کانال سزوش بسیج
  • دانشگاه تبریز
  • سازمان بسیج دانشجویی
گردهمایی علمداران ولایت برگزار شد/ سردار خرم با اشاره به خاطره‌ای از امام خمینی (ره) :برای سرباز خدا بودن باید با نفس مقابله کرد.

گردهمایی علمداران ولایت برگزار شد/ سردار خرم با اشاره به خاطره‌ای از امام خمینی (ره) :برای سرباز خدا بودن باید با نفس مقابله کرد.

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛

امروز، دوشنبه، ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۷ گردهمایی علمداران ولایت -شورای عمومی بسیج- با حضور سردار عابدین خرم، فرمانده سپاه عاشورا، و همچنین با حضور رئیس محترم دانشگاه و جمع پرشعور دانشجویان بسیجی در آمفی تئاتر شهید سلمانی دانشکده کشاورزی برگزار شد.

در این مراسم جناب آقای میررضا مجیدی به سخنرانی پرداختند. ایشان با اشاره به اهمیت بسیج دانشجویی بیان کردند: امروزه باید عمل صالح زمان را درک کنیم. امروز کشور اسیر دشمنان از همه‌ی دنیا است و باید افرادی تربیت شوند که بهترین عمل صالح را انجام دهند.

ایشان خاطر نشان کردند: طبق بیانات مقام معظم رهبری بسیج باید عمل صالح زمان رابیابد. امروزه جهاد علمی لازم است.

در ادامه برنامه، سردار خرم به روی سن آمدند تا سخنان خود را با دانشجویان بسیجی در میان بگذارند؛ ایشان با اشاره به مشکلات و دشواری‌های که راه انقلاب اسلامی داشته‌است گفتند: ما درزمان انقلاب روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و هزینه‌های هنگفت مادی و معنوی را متحمل شدیم. به همین دلیل نباید عمر انقلاب را با عمر خود مقایسه کنیم چرا که عمر انقلاب جهانی است.

فرمانده سپاه عاشورا افزود: امروزه دلیل این ریزش‌ها و انحرافات به خاطر تقابل بین اراده‌ی حقانیت با جریان‌های شیطانی است. همان اراده‌ی حقانیت که حرکت به سمت آن سخت و حرکت به سمت جریان های شیطانی بسیار شیرین است. جریان‌های شیطانی که با وجود انقلاب توحیدی پیامبر در طول ۲۳ سال، که بنای حکومت اسلامی را به وجود آوردند؛ این جریان‌ها نگذاشت تا مسیر حق پیشرفت زیادی بکند و حتی بعد از پیامبر در زمان امام علی (ع) نیز مانع این مسیر حق شدند. برای کم کردن این جریان‌های شیطانی باید به مقابله با نفس و دشمن فیزیکی پرداخت و همینطور برای رسیدن به نورانیت باید از لذت‌های عالی و زودگذر با تزکیه نفس گذشت تا به سعادت و کمال رسید. جوانان عزیز این مسیر نورانی و لذت بخش است و شرط تحقق آن استقامت ورزیدن است. و اما جمله‌ی آخر، راهنمایی که خداوند، به ما عنایت کرده ولایت است که در همه‌ی زمینه‌ها باید از این رهنمود استفاده کرد.

  • photo_2018-10-15_21-42-54
  • photo_2018-10-15_21-43-05
  • photo_2018-10-15_21-42-59
  • photo_2018-10-15_21-55-51
  • photo_2018-10-15_21-43-10

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.