پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

  • کانال آپارات
  • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
  • کانال سزوش بسیج
  • دانشگاه تبریز
  • سازمان بسیج دانشجویی
کرسی آزاد اندیشی حجاب برگزار شد

کرسی آزاد اندیشی حجاب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛

کرسی آزاد اندیشی حجاب، سه شنبه مورخ ۹ آبان در دانشکده شهید سلمانی دانشکده کشاورزی با حضور گرم علاقه مندان به این مبحث داغ و جنجالی برگزار شد.

برخی مطالب مطرح شده توسط دانشجویان به شرح زیر هستند:

حجاب یعنی پوشیده ماندن از نگاه های نامحرم و در امان بودن از بسیاری از آفات.

من با اینکه خودم به حجاب اعتقاد دارم ولی معتقدم حجاب نباید اجباری باشد، باید خانم ها آزاد گذاشته بشوند و خودشان حجاب را انتخاب کنند.

این حق طبیعی یک زن است که خودش انتخاب کند حجاب داشته باشد و یا نداشته باشد.

برخی می گویند باید زن را آزاد گذاشت تا خودش انتخاب کند، اما مسئله این است که حجاب علاوه بر بعد فردی، یک بعد اجتماعی هم دارد.

آزادی زن بهانه‌ای بیش نیست؛ اتفاقا آزادی واقعی زن در گرو حجاب اوست! چرا که شرکت او در عرصه ی اجتماع و دور ماندن از نگاه افراد هوسران است که به توانایی های واقعی او رنگ و جلوه میدهد.

 در انتها نیز سخنانی از استاد رحیم‌پور اذغدی نسبت به مسئله حجاب داریم:

اگر زن در یک جامعه ارزشش فقط به زیبایی هایش باشد، آن وقت این مال یک دوره محدودی است. یک دختر مگر چندسال آن زیبایی را همراه دارد. اگر فقط ارزش او به زیبایی اش باشد، هروقت که زیبایی اش کم شد، احترامش نیز کم می شود و نیاز پیدا می کند که خودش را به مردان نشان دهد که من هنوز زیبا هستم. در اسلام ارزش انسان به خودش و روح اوست. این طور نیست که اگر زیبایی اش کم شد ارزشش نیز کم شود.

برهنه شدن زن به نفع زن نیست. به نفع مردان است. به نفع مردانی است که می خواهند به صورت مجانی از این زیبایی ها استفاده کنندو تنها به دنبال لذت شان هستند. زنان مسلمان با حجاب بیرون می آیند چون خودشان را کالایی برای مردان نمی دانند. یکی از دلایل فروپاشی خانواده همین برهنگی و حجاب است. مردی که در بیرون با جاذبه های مختلف زنان بیرونی است ممکن است وفاداری نسبت به همسر خودش کمتر شود و از آن طرف آن همسر فکر می کند که شوهرش به او توجه نمی کند و در نتیجه زن هم می رود به سمتی که خودش را طور دیگری ارضا کند.

مسئله کم شدن احترام زن در جامعه مسئله مهمی است و بزرگترین ضربه را برهنگی و بی حجابی او به زن میزند.

  • photo_2017-11-27_13-10-03
  • photo_2017-11-27_13-10-06
  • photo_2017-11-27_13-10-00

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − پنج =