چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

 • کانال آپارات
 • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
 • کانال سزوش بسیج
 • دانشگاه تبریز
 • سازمان بسیج دانشجویی
شریعتمداری به دانشگاه تبریز آمد/ شریعتمداری: سایه جنگ یک ترفند بود. یعنی شما را در حالتی قرار میدهند که اگر این کار را انجام ندهید باید جنگ را تحمل کنید. + فیلم

شریعتمداری به دانشگاه تبریز آمد/ شریعتمداری: سایه جنگ یک ترفند بود. یعنی شما را در حالتی قرار میدهند که اگر این کار را انجام ندهید باید جنگ را تحمل کنید. + فیلم

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛

سخنرانی آقای شریعتمداری، سه شنبه ۲۸ آذرماه با حضور پرشور دانشجویان بسیجی در تالار شهید شفایی واقع در ساختمان مرکزی  دانشگاه تبریز حول مباحث سیاسی روز برگزار شد.

آقای شریعتمداری در ابتدا با یادآوری شکست در احد به خاطر غنیمت گفتند: غنایم را دیدند و خالد بن ولید را که با سپاهیانش از پشت می‌آمدند ندیدند و شد آنچه که نباید میشد. در صفین از نیزه فریب شکست خوردیم. پاره های قرآن را دیدند ولی قرآن ناطق را ندیدند و این قضیه تا به امروز ادامه دارد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان خاطر نشان کرد: نمیخواهم شعار بدهم ولی میخواهم بحثی منطقی و به اصطلاح دودوتا چهارتا داشته باشیم. به قول حقوقدانان، “نحن ابنا الدلیل”. ما فرزندان دلیلیم و به هر طرفی که دلایل ما را میبرند میل میکنیم. امروز بازهم با ماجراهای آنچنانی روبه‌رو هستیم؛ با این تفاوت که ضعف آن موقع تمام شده است.به یاد داشته باشیم که اگر ما مختصات نقطه ای که در آن ایستادیم را ندانیم، دچار خطا میشویم. به قول حضرت آقا: کسانی که نقشه راه را در اختیار ندارند، گمراه میشوند. باید ببینیم چه اتفاقی افتاده است.

وی در ادامه گفت: داستان پرماجرای ما از روزی شروع شد که اسلام ناب بر کرسی حاکمیت نشست. اصلی ترین ویژگی اسلام این است که ظلم ستیز است و اگر این طور نباشد اسلام نیست. حالا دیگر میخواهد که عملیاتی شود. چه کسانی جلویش قد علم میکنند؟ به طور بسیار طبیعی نظام سلطه و کلان سرمایه دار ها رو به رویش می ایستند. درگیری ما با آمریکا درگیری ماهوی است. ماهیت هامان با هم درگیر است. اینها که میگویند ما فلان موارد را رعایت نکردیم حرف کاملا مضحکی میزنند. مادام که بر اسلام ناب تکیه داریم، درگیری هست.

ایشان با اشاره به سخنان برخی از افراد که میگویند چرا با شاخ های آمریکا که مانند گاوی است درگیر شدید؟ خب او را بدوشید! گفت: ما درگیر شدیم؟ ما بسم الله نگفته، انقلاب شروع نشده با ما درگیر شدند. روز ۵ ام یا۶ ام با ما درگیر شدید. مسافران هواپیمای ایرباس ما کجا با شاخ آمریکا درگیر بودند. اگر باور داشته باشید که آمریکا دشمن شماست مراقبش هستید. به قول حضرت امیر: نخوابید که دشمن ما بیدار است.

نماینده ولی فقیه در موسسه کیهان گفت: باید مراقب باشیم. مراقب ترفندهای دشمن باشیم که یکی دو نمونه از آنها که امروزه با آنها درگیریم و از آنها عبور میکنیم اشاره میکنم. دشمن سعی میکند شما را از نسخه اصلی دور کند و اگر شما نقشه را داشته باشید میتوانید راه اصلی را از راه زاویه دار تشخیص دهید. یکی ازاین ترفندها، ترفندی با عنوان غرق مصنوعی است. نوع فیزیکی این را آمریکایی‌ها در گوانتانامو و ابوغریب به کار بردند. روی صورت پوشیده شده طرف آب میریزند و فرد احساس میکند دارد غرق میشود. حریف سعی میکند شما را در حالتی قرار بدهد که فکر کنید دستتان از همه جا کوتاه است و در حال غرق شدن هستید. اگر چنین احساسی به فرد دست بدهد به هر چیز که بتواند چنگ میزند، آنچیزی که چنگ میزنید را حریف در اختیار شما قرار میدهد. سایه جنگ یک ترفند بود. یعنی شما را در حالتی قرار میدهند که اگر این کار را انجام ندهید باید جنگ را تحمل کنید. متاسفانه این ماجرا از بیرون پمپاژ میشود و بدون تعارف بگویم، جریانی در درون آن را دنبال میکند..

 وی در ادامه افزود: با مطرح کردن سایه جنگ یک گزینه ای هم مطرح میشود. این چه بود؟ برجام مطرح شد. یکی از مصادق موقعی بود که میخواستند توافق هسته ای را به ما تحمیل کنند. با نماینده وودرو ویلسون بحث میکردند و میگفتند که اگر ما نباشیم تندروها سرکار می‌آیند. این که قابل انکار نیست. یا بحث بر این بود که بایستی جنگ را تحمل کنیم. خود آقای اوباما سال ۲۰۰۹ گفته بود که ما به دنبال جنگ نیستیم. روز ۲۲ ام جنگ ۳۳ روز خبرنگار سی ان ان زنگ زد گفت آقای بوش میگوید اسرائیل به نمایندگی از آمریکا و حزب الله به نمایندگی از ایران میجنگد؛ آیا درست است؟ گفتم بله کاملا. بعد ها هم مشخص شد. یک مرحله دیگر هم از سایه جنگ در زمان انتخابات آنجایی استفاده شد که گفتند اگر به ما رای ندهید جنگ رخ میدهد. همین امروز هم از همین ترفند در مورد مسئله موشکی استفاده میکنند. کسانی که چنین مسائلی را این طور به هم ربط میدهند یا کم شعورند و یا مزدور. اگر اینطور بود یک عده ای اینجا باید کفشهای داعش را واکس میزدند.

ایشان در ادامه با خاطر نشان کردن ترفند دوم فرمودند: ترفند دوم انگاره سازی است. انگاره تصویری از واقعیت است که واقعی نسیت ولی واقع نماست. از این ترفند زیاد در فیلم ها استفاده میکنند و مثلا از نیروهای حزب الله چهره‌ای ترسیم میکنند که واقعی نیست و همینطور از نیروهای آمریکایی. برای عبور از انگاره باید زاویه دید را بازتر کرد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به جنگ تابلوها که از ترفندهای دشمن است فرمود: برای مثال هر موقع دیدید چند جریان ناهمخوان با فاصله فکری زیاد با هم ائتلاف کردند، به تابلوی ائتلاف توجه نکنید. مثلا در ماجرای فتنه ۸۸ شما میبینید جمعی از اصلاح طلبان آمدند، کارگزارانی ها آمدند، نهضت آزادی ها آمدند، جبهه ملی ها، بهایی ها، کومله، منافقین و حتی عبد المالک ریگی( که دو مصاحبه با وی او ای داشت که گفت: به شرطی نیروهای تحت اسارت را آزاد میکنیم که این افرادی که در جریان فتنه دستگیر شدند آزاد کنید) هم آمد.

ایشان ادامه دادند: همه آمدند. اما موضوع چه بود؟ شما میبینید، ائتلاف، ائتلافی ناهمگن است.افرادی که دور هم جمع شده اند همخوانی ندارند و تابلوشان انتخابات بود. خب اگر به این نکته توجه میکردید، متوجه میشدید که دروغ میگویند و موضوعشان انتخابات نیست. این طور مواقع برای فهمیدن هدف اصلی ائتلاف باید از دیدگاه های آنها مخرج مشترک بگیرید. وقتی این کار را کردید میبینید این فکر با آن چیزی که در روی تابلو نوشته، متفاوت است. بعضی ها میگویند در مخالفت با دولت فلان بوده؛ اصلا از این خبرها نبوده. شما با صراحت آمدید شعار دادید انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است. خجالت نکشیدید آقای نتانیاهو آمد گفت شما اصلی ترین سرمایه اسرائیل هستید. ما تعارف نداریم. شیمون پرز گفت ایشان به نمایندگی از ما دارند میجنگند.

نماینده ولی فقیه در موسسه کیهان با اشاره به ترفندی دیگر در قالب حرکت سینوسی اظهار داشتند: این حرکت یعنی امروز چیزی گفته و فردا آن را تکذیب میکنند. دقت کنید. نتیجه میشود که نوعی بی اعتماد در جامعه پمپاژ میشود. من نمیگویم اینها از عمد بوده، ولی غیر عمد هم نبوده است. الآن شما یک نگاه بکنید؛ تمام توان روی برجام رفت. از همان اول دی میگفتند مراقب باشید، برخی موارد را تذکر میدادند، ما خودمان موارد را مطرح میکردیم و نشان میدادیم ولی توجه نمیکردند. تمام تحریم ها برداشته میشود شد این! من نمیگویم حالا که نشد پشت سر هم ملامتشان کنیم، نه. بپذیرید که راه را خطا رفتید. این یک نوع حرکت سینوسی است. از این قله به این دره و ادامه همین روند.

آقای دکتر شریعتمداری با اشاره به نقش افرادی که با فضاسازی در جامعه، سعی در پرت کردن حواس مردم از مشکلات اصلی کشور دارند گفتند: اگر حرف حقی دارید، خب بگویید. چرا تعلل میکنید؟ در حالی که ما ده ها مسئله مهم و تعیین کننده داریم، کسانی که سعی میکنند حواس مردم را از موضوعات اصلی، به موضوعات فرعی بکشانند، خطای بزرگی میکنند. چه عامدانه و چه غیر عامدانه.

وی در ادامه با اشاره به سالگرد رونمایی منشور حقوق شهروندی که در همان روز برگزار شده بود تاکید کرد: تا حالا توضیح دقیقی درباره‌ منشور حقوق شهروندی ندادند. مثل این است که بگوییم هوا تار است؛ تار مینوازد؛ پس هوا مینوازد. این طور منشوری است. از این جور کلیات است. شما بیایید به وظایف خود عمل کنید، خود آن هم حل میشود. چرا موضوع را پیچ و خم میدهید؟ با حقوق های نجومی برخورد کنید، نکردید دیگر. برای ۲۹۳ طرح عمرانی ۲۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.. در عین حال برای دستیار ویژه آقای رئیس جمهور، ۳۳ میلیارد تومان. با ۲۰ میلیارد میشود کاری کرد؟ چرا؟ چون این طرح ها اجرا نمیشود. ما به فرض میگوییم که این تورم تک رقمی است. چرا حامل های انرژی پنجاه درصد گران شده‌اند؟

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: ما و حریف یک نقطه‌ی ضعف داریم و یک نقطه قوت، نقطه قوت ما پیام است، نقطه قوت حریف در رسانه است. یعنی ما پیام داریم و شاید رسانه های دوربرد نداشته باشیم. حریف پیام ندارد ولی رسانه دارد. این مسئله تا حدی دارد به سمت حل شدن میرود. آنها به دلیل اینکه پیام ندارند بمباران میکنند. بمباران دروغ. فساد را پمپاژ میکنند.

ایشان در سخنان انتهایی خود در پاسخ به افرادی که میگویند ما انقلاب را برای دموکراسی میخواهیم و نه استکبار ستیزی، تاکید کرد: این یک نوع تخطئه هست. اصلا دموکراسی (به آن معنی رایج) بدون استکبارستیزی معنی ندارد. چون استکبار نقطه مقابل دموکراسی است. خود به خود این دو با هم در تقابل هستند. چه بخواهیم و چه نخواهیم.

 • photo_2017-12-20_02-17-06
 • photo_2017-12-20_02-17-32
 • photo_2017-12-20_02-17-30
 • photo_2017-12-20_02-17-35
 • photo_2017-12-20_02-17-32
 • photo_2017-12-20_02-17-02
 • photo_2017-12-20_02-17-00
 • photo_2017-12-20_02-16-57
 • photo_2017-12-20_02-18-40

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.