سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

  • کانال آپارات
  • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
  • کانال سزوش بسیج
  • دانشگاه تبریز
  • سازمان بسیج دانشجویی

«پنجمین استقبال قشر دانشجو از مراسم اعتکاف رمضانیه|۳ روز خلوت٬ ۳روز اتصال سیم دل با خدا»

استقبال هرساله دانشجویان دانشگاه تبریز از این سنّت حسنه٬ نشان میدهد که قشر تحصیل کرده جامعه هنوز هم دنبال محفلی برای تحکیم ارتباط معنوی و دینی خود با خدا هستند/

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز:
در سومین دهه ماه مبارک رمضان الکریم سال ۱۳۹۵ و همزمان با پایان امتحانات دانشجویان دانشگاه تبریز٬ پنجمین اعتکاف رمضانیه٬ با حضور جمعی از دانشجویان خواهر این دانشگاه٬ به همّت معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز و در مسجد بزرگ این دانشگاه برگزار شد.

آیین اعتکاف رمضانیه که از سفارش و تاکیدات رسول اکرم (ص) و بزرگان دینی است برای پنجمین بار در یک جمع دانشجو برگزار میشود و استقبال هرساله دانشجویان دانشگاه تبریز از این سنّت حسنه٬ نشان میدهد که قشر تحصیل کرده جامعه هنوز هم دنبال محفلی برای تحکیم ارتباط معنوی و دینی خود با خدا هستند.

اعتکاف رمضانیه سال ۱۳۹۵ امسال نیز از حضور اساتید حوزه علمیه و آشنا با علم اخلاق بهره برده و طی برنامه ریزی هدفمند خود برآن بود تا هدایتگر مخاطبینش به نردبان «تزکیه نفس» و «خودسازی از راه مراقبه و محاسبه» باشد و با ترسیم عملی و تئوری مبانی علم اخلاق عبادات و اعمال روزانه معتکفین را در مسیر کمال و سعادت سوق دهد.

گفتنیست این برنامه ریزی که جدا از ساعات خلوت و عبادات شخصی معتکفین اجرا میشد شامل«کلاسهای مهندسی اخلاق- حلقه های فرصــت اندیشه و مناجات و دعاخوانی دسته جمعی» و نیز شامل برخی کارهای فرهنگی نظیر کتابخانه «ببر-بخوان»٬ کتابخوانی زنده از روی کتاب «روح عرفانی روح الله» بود.

لازم به اشاره است که اساتید حاضر در کلاس مهندسی اخلاق و حلقه های فرصت اندیشه٬ حجت الاسلام دکتر سعید امامی- حجت الاسلام سید تراب موسوی- حجت الاسلام همزبان و سه تن از بانوان متخصص در مباحث احکام و اخلاق و مربّی حلقه های صالحین دانشگاه تبریز٬ بودند که در طیّ ۳ روزِ برگزاری مراسم اعتکاف٬ در جمع معتکفین دانشجو حضور پیدا کرده و ضمن ایراد سخنرانی به پاسخ برخی از شبهات اعتقادی دانشجویان می پرداختند.

برای اطلاع و آشنایی بیشتر خوانندگان مطلب با پنجمین اعتکاف رمضانیه دانشگاه تبریز٬ برخی از محتوای الکترونیکی و تصویری این مراسم معنوی به شرح زیر آمده است:


کلیپ تصویری از گزارش اعتکاف رمضانیه دانشگاه تبریز:

 


ویژه نامه ربیع القلوب|روز اول|صفحه اول

ویژه نامه ربیع القلوب|روز اول|صفحه دوم


پوسترهای اعتکاف رمضانیه مسجد دانشگاه تبریز:

شماره اول
شماره دوم
شماره سوم
شماره چهارم
شماره پنجم
شماره ششم
شماره هفتم
شماره هشتم
شماره نهم
شماره دهم

گزارش تصویری آیین اعتکاف رمضانیه مسجد دانشگاه تبریز در تیرماه سال ۹۵:

به زودی فیلم سخنرانی اساتید کلاسهای «مهندسی اخلاق» در پنجمین اعتکاف رمضانیه خواهران٬ در سایت رسمی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز به نشانی Basijtu.org قابل مشاهده خواهد بود.

پایان خبر/

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 17 =