«وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ»/ شهدا زنده‌اند/ تجدید میثاق بسیجیان با شهدا با سخنرانی سردار فدوی و پدر شهید احمدی روشن

«وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ»/ شهدا زنده‌اند/ تجدید میثاق بسیجیان با شهدا با سخنرانی سردار فدوی و پدر شهید احمدی روشن

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛

اردوی تشکیلاتی بسیج‌های دانشجویی دانشگاه‌های برتر استان آذربایجان شرقی در شهر مقدس قم برگزار می‌شود. هدف از اجرای این اردو خبره‌شدن بسیجیان در مباحث تشکیلاتی –بنا بر مطالبات امام خامنه‌ای- و هم‌چنین تربیت خودشان به راه و روش اسلام است که این مباحث شامل سخنرانی‌های اساتید برجسته حوزه و دانشگاه می‌شود که از جمله این اساتید می‌توان به استاد رجالی اشاره کرد.

 

photo_۲۰۱۷-۰۸-۲۹_۱۰-۳۳-۵۸

 

در این سفر دانشجویان بسیجی نیز مانند همیشه به زیارت الگویشان –یعنی شهدا- رفتند تا با مدد و استعانت از آنها همیشه در راه شهادت ثابت قدم باشند.
در این مراسم پدر بزرگوار شهید مصطفی احمدی روشن به سخنرانی برای بسیجیان پرداختند. در ابتدا یاد شهیدان را کلید پیروزی دانسته و گفتند که مبادا شهیدان را مرده بپنداریم که اینطور نیست و سپس آیه قرآن را یادآور شدند که می‌فرماید: «وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ» . سپس از لزوم داشتن بصیرت صحبت کردند که اگر این فاکتور مهم در جامعه وجود داشته‌باشد دیگر هیچ اشتباهی از طرف هیچ یک از مردم در تصمیم‌هایشان صورت نمی‌گیرد. ایشان مواضع امام خامنه‌ای را در مورد سند ۲۰۳۰ یادآوری کردند که این سند را برای جامعه‌ای همچون جامعه‌ی ایران ننگین دانستند و دکر کردند که فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی به این طور اسناد اصلا نیاز ندارد.

 

photo_۲۰۱۷-۰۸-۳۱_۱۴-۱۷-۱۱

جهت حسن ختام برنامه تجدید میثاق با شهدا نیز سردار فدوی به دعوت بسیج دانشجویی، به ایراد سخنانی در باب زنده بودن شهدا و لزوم اعتقاد عمیق به این مسئله و تغییر بنیادین دید به این قضیه پرداختند.

 

photo_۲۰۱۷-۰۸-۳۱_۱۹-۰۲-۰۶

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =