جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

  • کانال آپارات
  • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
  • کانال سزوش بسیج
  • دانشگاه تبریز
  • سازمان بسیج دانشجویی

همایش ولایت بسیج دانشجویی استان با حضور استاد علیپور و دکتر گودرزی در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز به نقل از زیتون، همایش بزرگ یاوران ولایت بسیج دانشجویی استان با حضور استاد علیپور و دکتر گودرزی، مسئول بسیج دانشجویی کشور روز پنجشنبه، ۳۰ اردیبهشت ماه در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.

استاد حسین علیپور، استاد برجسته ی اخلاق در جمع دانشجویان بسیجی استان فرمودند: نهاد مقدس بسیج، در مبارزه با اقسام جهل در خط مقدم قرار دارد. به تعبیر حضرت امیر(ع) هرکس خود را پیشوای مردم قرار می دهد باید تربیت را از خودش شروع کند.

ایشان بیان داشتند: اولویت مدیریت امیرالمومنین که مدیریت جهان هستی را برعهده دارد تربیت نفس مدیر است. در مدیریت های غیر توحیدی، مدیران صرفا به فکر دیگران هستند و فکری به تربیت خود نمی کنند. اشتغال به خود با تربیت نفس و مدیریت در خود متفاوت است.

ایشان افزودند: مدیریت توحیدی یعنی همان تزکیه ی نفس. خلاصه تزکیه ی نفس اینست که ساختار وجودی انسان، منیت و نفسانیت را از بین ببرد. تزکیه ی نفس به خواندن و نوشتن و دانستن ختم نمی شود، در تزکیه ی نفس انسان در یک مجاهده ی جدی قرار می گیرد. انسانی که خود را تزکیه نکرده چگونه می تواند یک وزارت و دولت را مدیریت کند.

استاد علیپور اظهار داشتند: شیطان بزرگ و استکبار بوسیله ی بازی با کلمات انسان ها را در ورطه ی نابودی قرار می دهد. دشمن از واژه مقدس آزادی، غایت جامعه را به بی بند و باری کشانده است.

ایشان ادامه دادند: دشمن بوسیله ی عرفان های کاذب و روش های خشک مقدس، واژه ی مقدس تزکیه و انسان مزکی را به یک آدم ساده ی ضد سیاسی تبدیل کرده است. هرکسی تزکیه کند منحصرا به خودش تزکیه کرده است.

ایشان خاطر نشان کردند:اگر مدیریت توحیدی محقق شود، ساختار وجودی انسان از نظم خاصی برخوردار بوده و صفات طبیعی الهی از نهاد بشر صادر می شود. انسان در وادی این مدیریت، سیر الی الله را به وضوح می بیند و با احساس تشنگی نسبت به معارف الهی سرعت خواهد بخشید.

ایشان در پایان گفتند: اگر روح مدیریت توحیدی بر انسان حاکم شود از هیچ چیزی نگران نخواهد بود و با این بینش تمام امور در مسیر واقعیات و حقایق قرار می گیرد. صدور انقلاب در منطقه با روحیه ی بسیجی و هدایت های پیامبر گونه ی امام خامنه ای جاری می شود.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =