یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

  • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
  • کانال آپارات
  • کانال ایتا بسیج
  • کانال سزوش بسیج
  • دانشگاه تبریز
  • سازمان بسیج دانشجویی
همایش فرآیند تحقق اهداف انقلاب اسلامی در خوابگاه شهدا/ با سخنرانی مهندس نویدی

همایش فرآیند تحقق اهداف انقلاب اسلامی در خوابگاه شهدا/ با سخنرانی مهندس نویدی

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛

سه شنبه ۱۳ آذر ماه همایش تمدن نوین اسلامی با حضور مهندس نویدی و جمعی از دانشجویان مشتاق درحسنیه‌ی خوابگاه شهدا برگزار شد.

در ادامه مکتوب بیانات مهندس نویدی را می‌خوانید.

انشاالله خداوند فضل کند و گناهان ما را ببخشاید و بیداری از غفلت‌ها را به برکت انفاس قدسیه علمای اسلام و رهبر معظم انقلاب اسلامی و زحمات خواهران و برادران بسیجی در احیای مکتب اسلام در جهان، به ما عنایت فرماید.

جلسه‌ای برای دومین گردهمایی نقشه راه انقلاب اسلامی با زحمات بنیاد انقلاب اسلامی در نقاط مختلف کشور در سالروز سخنرانی مقام معظم رهبری در خصوص فرایند اهداف انقلاب اسلامی در ۵ مرحله مختلف در حال تشکیل و اجرا است.

حضرت آقا در ۱۲/۹/۷۹ بیاناتی در دیدار کارگزاران نظام داشتند که و در خصوص جهان بینی اسلامی و نقشه‌ی راه فرایند تحقق اهداف انقلاب اسلامی بصورت جامع به تبیین پرداختند.

طبق فرمایش ایشان: انقلاب اسلامی و تشکیل جمهوری اسلامی، به عنوان فرصتی ست استثنایی تا به وسیله‌ی آن به اهداف الهی و اسلامی برسیم از طرفی در دیگر انقلاب‌ها و تغییر حکومت‌ها کسی ادعای رسیدن و رساندن به فلاح و پیشرفت دنیوی و اخروی را ندارد ولی در اسلام این ادعا است که امام خمینی (ره) از سال ۵۷ این مبانی را بیان فرموده است اما امروزه دین گریزی جوانان ما به خاطر این است که ما نمی‌توانیم ماهیت اسلام را به جوانان برسانیم، اگر ما بنشینیم و مطالب اسلام را برای جوانان بیان کنیم آن‌ها عاشق اسلام می‌شوند.

این بی‌دینی جوانان بیشتر به خاطر عدم آگاهی است که اتفاق می‌افتد.

در این سخنرانی نقشه‌ی راه فرایند تحقق اهداف انقلاب اسلامی که در ۵ مرحله حضرت آقا بیان فرمودند، بازگو می‌شود:

قبل از انقلاب اسلامی یک نظام طاغوتی ظالم سرکار بود که دست نشانده بیگانگان است و به سمت اهداف استعماری پیش می‌رود اما بعد از سال ها ملت ایران تحت تاثیر علما یک آگاهی نسبی پیدا کردند و این امت اسلامی را در مرحله‌ی اول با انقراض حکومت پهلوی به وجود آوردند و انقلاب اسلامی شکل گرفت.

حضرت آقا در دیدار فرماندهان سپاه در سال ۹۴ فرمودند: انقلاب اسلامی یک موجود زنده‌ای است که هر روز جلو می‌رود و نو به نو می‌شود، در اثر همان انقلاب در مرحله‌ی دوم بعد از انقلاب اسلامی قانون اساسی نوشته شد و نظام اسلامی به وجود آمد که مهندسی و شکل اسلامی در مملکت پیاده شد.

در مرحله‌ی سوم : که به تعبیری زمان‌بر ترین قسمت تشکیل دولت اسلامی است، اگر بخواهیم  دولت اسلامی شود فقط قوه‌ی مجریه و رئیس جمهور و وزرا نیست که باید تغیر کند بلکه باید همه‌ی مسئولان نظام و همه‌ی مردم با شرایط و و ضوابط متناسب با دولت اسلامی هماهنگ شوند یعنی به آن حد از عمق بصیرت رسیده باشند که در انتخابات به شاخص‌های اسلامی رای دهند. حضرت آقا می‌فرماید: زمانی دولت اسلامی می‌شود که همه‌ی مسئولان با دولت اسلامی تطبیق داده شوند و عمق اطلاعات و باور مردم عمیق‌تر شود.

مرحله‌ی چهارم: دولت اسلامی به سمت کشور اسلامی می‌رود و عدالت در جامعه مستقر خواهد شد تبعیض و فقر ریشه کن خواهد شد و عزت حقیقی برای مردم به وجود می‌آید و جایگاه کشور در روابط بین الملل بالا می‌رود و اشتیاق و علاقه جهان به این کشور اسلامی بیشتر می‌شود و به سمت تمدن اسلامی می‌رویم.

مرحله‌ی پنجم: تمدن اسلامی در آستانه‌ی ظهور حضرت ولی عصر (عج) شکل می‌گیرد و زمانی است که اولیای بر حق الهی بر جهان حکومت خواهند کرد.

اگربه وقایع موجود در کشور خودمان و به کشور های دیگر اسلامی نگاه کنیم این مطلب به خوبی خود را نشان خواهد داد همانند پیاده روی اربعین یا اعتکاف‌های دانشجویی یا راهیان نور دانشجویی و……

ما هرچقدر به سخنان حضرت آقا گوش فرا دهیم و کارهایمان را با اخلاص و برای خدا انجام دهیم به زمان تشکیل تمدن اسلامی نزدیک می‌شویم.

ما در بررسی فرایند تحقق انقلاب اسلامی در مراحل پنجگانه می‌بینیم که ما در این فرآیند وظیفه مان چیست تا بتوانیم در حد توان به آن وظایف عمل کنیم و دوما در مسائل تربیتی و شخصی و انفرادی موفق شویم و جامعه و خود را در جهت تحقق تمدن اسلامی پیش ببریم.

  • ۰a429e146a12dd304e5af600cb511f0daf3b700c
  • c6ba7d47edb0ce46b5308977bde82e7727c3d3f3
  • ۲۸۰۱e601a59b77ef3c2c0e6c6209f9c092dff87d
  • daftar

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.