سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

  • کانال آپارات
  • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
  • کانال سزوش بسیج
  • دانشگاه تبریز
  • سازمان بسیج دانشجویی
همایش “بررسی دستاوردهای برجام” با سخنرانی دکتر کریمی قدوسی/ تحریم کلید خورد! + فیلم

همایش “بررسی دستاوردهای برجام” با سخنرانی دکتر کریمی قدوسی/ تحریم کلید خورد! + فیلم

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛

سخنرانی «دستاوردهای برجام»، دوشنبه، یک آبان ماه در محل آمفی تئاتر دانشکده جدید عمران دانشگاه تبریز با حضور و سخنرانی دکتر جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی برگزار شد.

دکتر جواد کریمی قدوسی در ایتدا با ابراز خرسندی به خاطر قرار گرفتن در جمع دانشجویان خطه‌ای که انقلاب به آن مدیون است فرمودند: امروز در جمع شما هستم تا در مورد فرجام برجام و اسنادی که به آنها در مورد این موضوع مهم دسترسی پیدا کردیم، تقدیم شما بکنم و توضیحاتی در این مورد به شما ارائه بکنم.

ایشان با اشاره به خطبه شش نهج البلاغه از قول حضرت فرمودند: «به خدا سوگند از آگاهی لازم برخوردارم و هرگز غافل گیر نمیشوم که دشمنان مرا ناگهان محاصره کنند و با نیرنگ دستگیرم نمایند. من همواره با یاری انسان حق طلب بر سر آن میکوبم که از حق رویگردان است و با یاری فرمان بر مطیع، نافرمان اهل تردید را در هم میکوبم تا آن روز که دوران زندگی من به سر آید.» این خطبه راهبرد ویژگی های مردم جهادگر ایران بوده است و در راس آن حضرت امام و امروز، ولی امر مسلمین، امام خامنه ای، به گونه ای امت خود را هدایت فرمودند که هرگز نپذیرند غافل گیر بشوند و دشمنان این ملت با تحریم این مردم را از پای دربیاورند. و شما جوانان حق طلب ، طبق فرموده امام، بر سر افرادی میکوبید که ازحق رویگردانند.

دکتر کریمی قدوسی با اشاره به عضویت خود در کمیسیون انیت ملی و سیاست خارجی افزودند: در دو دوره ی اخیر مجلس که بحث مذاکرات پیش آمد، این کمیسیون وظیفه ی رصد دقیق این مسئله را داشته است. برداشت ما این است که سوت پایان بازی مذاکرات برد-برد زده شده است. البته در منطق آمریکایی ها برد-برد معنی ندارد. مگر میشود کسی خود را کدخدای جهان بداند و دنبال برد-برد باشد؟ همین دیروز ترامپ به اروپایی ها گفت به شما احتیاجی ندارم و خودم یک تنه کار را جلو میبرم و شما ازمواهب برجام استفاده کنید. با زده شدن سوت پایان، سوت شروع بازی دیگری زده شده است و آن بازی برد-باخت است.

نماینده مردم مشهد در مجلس در جمله ای کوتاه اضافه کردند: خطر آمریکا جدی است و اگر کوچک ترین اشتباهی بکنیم نابود میشویم؛ فلذا باید طبق فرمونده امام هر چه فریاد داریم بر سر آمریکا بکشیم.

ایشان با ذکر خاطره ای از یکی از سفیران ایران در لندن که ضیافتی برای مقامات سیاسی بلند پایه کشورهای مختلف در این شهر برگزار کرده بود، فرمودند: سفیر ایران گفت که وزیر خارجه وقت انگلیس به سمت من آمد گفت که ما میخواهیم پرونده ی هسته ای شما را از آژانس به شورای امنیت سازمان ملل ببریم و از این کار سه هدف داریم: هدف اول ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسئولین جمهوری اسلامی است. دوم ایجاد اختلاف و دودستگی بین مردم و سوم، فروپاشی اقتصادی جمهوری اسلامی است و این سخن مستندات و مدارک زیادی هم دارد.

دکتر کریمی قدوسی خاطرنشان کردند: مردمی که در یک زمان شعار می دادند، انرژی هسته ای حق مسلم ماست، با دیدن برجام و اثرات آن چیز جدیدی را تجربه کردند و من امیدوارم که این اعترافات آقای دری اصفهانی هم در صدا و سیما منتشر بشود تا مردم بفهمند که مذاکرات با وجود عنصر نفوذی یعنی چه؛ و جه کارهایی که در این مذاکرات با محور نفوذ انجام نگرفت… همین مردم هنگام اعلام تصویب برجام، نخوانده، نشنیده ابراز شادمانی کردند و در همون حال ما میدیدیم، جوانهایی با سن وسال شما، در گود نطنز و فوردو اشک از چشمانشان جاری بود. غم و غصه همه وجودشان را فرا گرفته بود و میدیدند جلوی چشمانشان دستاورد ۳۰ ساله شان را با خاک یکسان کردند و من با چشم خودم میدیدیم که این سانتریفیوژهایی که با آن نظم ،دستاورد عظیم جوانان ما، کار میکردند و چشم هر ببیننده ای خیره میشد، در سفر بعد دیگر علاوه بر آنکه آن سانتریفیوژها دیده نمی شد بلکه میشد در آن فضا فوتسال هم بازی کرد! آژانش حتی به ستون های موجود در تاسیسات هم رحم نکرد و آنها را بریدند و بردند، سانتریفیوژها که جای خود دارند!

وی با اشاره به از دست داده های ایران در برجام گفت: چیز به آن صورت دندان گیری ندادند و آنچه که دادند، بعد ازبرجام، دو سوم اش را هم پس گرفتند. یک مقدار دلار آزاد شد، آقای آخوندی به خودشان پس داد این پول را، نردیک به ۷ میلیارد دلار اموال ایران مصادره شد بعد از برجام، ۹ تن اورانیوم از کشور خارج شد و به جایش اورانیوم طبیعی (همان اورانیومی که در کوه است) و یک بخشهایی کیک زرد، تحقیق و توسعه، ۱۳۰۰۰ سانترفیوژ، بتن ریزی در آب سنگین اراک و خلاصه هر چه خواستند؛ حتی همان تیرآهن ها هم.

ایشان با اشاره به اینکه هم اکنون پوسته ای از برجام باقی مانده است گفتند: آمریکایی ها هر چه خواسته داشتند گرفتند و هم اکنون سعی دارند با پوسته برجام به آن هدفهایی که فکر میکردند با برجام به آن میرسند، دست پیدا کنند و تا کنون برایشان محقق نشده است. این روح برجام که اوباما، کری و ترامپ دائم از آن حرف میزنند چیست؟ این، نفوذ ایران در منطقه ای است که به قلب دنیا مشهور است.

در پایان مراسم در پاسخ به سوالی از دانشجویان که درمورد اموال آزادشده و خرید هواپیماها پرسیده بودند؛ گفت: «اولا فروش هواپیماها منتفی شد و آنهایی که آمده طبق گزارش بند ۵ آقای ظریف، دست دوم بود، که برای آمریکای لاتین درست شده بود که نخواستند و آرمشان را عوض کردند و برای ما فرستادند. امروز هواپیمای ملخی میخرند میاورند. که دیگه منسوخ شده. از طرفی صد و بیست قطعه هواپیماهای ما لازم دارند که الان روی زمین‌اند که قرار بود از توافق ژنو روی بیست درصد بیاید که هنوز نیامده است.»

در پاسخ سوال دیگری از حضار که درمورد ادعای مسولین درباره انجام اقدام متقابل درمقابل بدعهدی های آمریکا، پرسیده بودند؛ جواب داد: نخیر منطق آقای روحانی این است که اگر برجام را آقای آمریکا پاره کرد ما باید با چسب بچسبانیم و حفظش کنیم. ایشان منطقی دارد که میگوید میشود سر همه را کلاه گذاشت، سر آمریکا را کلاه گذاشت، سر انگلیس را کلاه گذاشت و ایضا سر ملت ایران را هم می شود کلاه گذاشت.

وی در میان پاسخ به سوال یکی از دانشجویان از زمزمه هایی در وزارت خارجه خبر داد:  زمزمه هایی به گوش ما از وزارت خارجه رسیده که انشاالله درست نباشد، اینکه می گویند ما که در پادگانهایمان کار خلافی نمی کنیم حالا دوتا پادگان هم آژانس بره بازرسی بکند چه اشکالی دارد. رویشان باز شود اینها میشود تیتر رسانه هایشان. از اینجاهاست که ملت باید سیلی بزند.

ایشان در جواب به اینکه چرا بدون مطالعه برجام تصویب شد گفت: دری اصفهانی منتظریم که مصاحبه اش پخش شود. چهار نفر بودند که چهار رکن اصلی مذاکرات را بدست گرفته بودند. قوی ترینش سیروس نادری با تابعیت مضاعف انگلیش که الان هم در اتریش اقامت دارد. هفته ای یکبار از لندن با پرواز می آمد و در نهاد ریاست جمهوری با آقای نهاوندیان جلسه داشت و پیام میاورد و میبرد. نفر دوم همین دری هست که آمد فرار کند گرفتنش. ایشان عضو وزارت خزانه داری آمریکا با تابعیت مضاعف از کانادا از انگلیس. ماهی ۷۵۰۰ پوند یعنی ۴۰ میلیون از انگلیس حقوق میگرفت، ازما که چندین برابر، عضو هیئت مدیره بانکها هم بوده که تا الان ۷۰ میلیارد ارز از این بانکها گرفته و از کشور خارج کرده است. از طرف سرویس ها مامور بود که متن برجام را طوری ببند که هروقت می خواهند تحریمها برگردد، بازگردد. در عین حال دست ایران باز نباشد، از ما هم حقوق می گرفت که تحریم ها را بردارد. داستان FATF و تحمیلش به ایران کار خاص این بود. بازجو میبیند که در بازجویی نوشته است، وقتی ما FATF را پذیرفتیم آنها تعجب کردند که ایران واقعا پذیرفته است…. که ازش میپرسند این چیست که میگوید معاهده ایست دست آمریکا و رژیم صهوینیستی که با اقتصاد دنیا بازی می کند و ما آنرا پذیرفته ایم. نفر سوم آقای مشکور که رکن کارشناسی تیم مذاکره کننده در حقوق بین الملل و چهارمین نیز آقای محمد علی رمضانی محور مسائل رسانه در بین الملل و ایران که فارغ التحصیل دانشکده ای هستند در لندن که به طور مخصوص نفوذی آموزش می دهند. محور این مذاکرات نفوذ بوده است.

درپایان وی در جواب به آقای روحانی گفت: یک سوالی هم که چندی قبل آقا روحانی از منتقدین پرسیده که بگویید اگر برجام نبود چه می شد؟ که اینجا به صورت تیتروار عرض می کنم. ضمن اینکه امروز دیگر تعریف از برجام از دستور کار خارج شده با این وضعیت موجودی که هست. ۱) قطعا مراکز هسته ای مان تعطیل نمی شد ۲) اورانیم غنی شده از کشور خارج نمی شد ۳) بتن در تاسیسات ریخته نمیشد. ۴) کانال خرید (که از فجایع برجام همین است که هرچی ترامپ داد میزند بخاطر همین است) که می گوید هرچیزی که خواستی بخری یا بفروشی با گردش کار را از شورای امنیت سازمان ملل اجازه بگیری. ۵) قوت اقتصادی مردم بیش از چیزی بود که الان هست و زمانی که در چهارسال گذشته از دست دادیم. ۶) وحدت جامعه عمیق تر بود. ۷) پیروزی های ما در منطقه به سرانجام رسیده بود. ۸) پایگاه نظامی آمریکا در منطقه تعطیل شده بود. ۹) این سعودیها به قول ما ایرانی ها اینجور برای ما قمپز در نمی کردند ۱۰) کشوری مثل جیبوتی با ما قطع رابطه نمی کرد. ۱۱) ۹ میلیارد دلار اموال ایران مصادره نمیشد. ۱۲) قانون کاتسا با این شدت و حدت در دستور کار قرار نمی گرفت. ۱۳) نفوذیان نمی آمدند آنقدر نفوذ کنند مثل جیسون رضاییان که به آمریکا بنویسند ما آنقدر به روحانی نزدیک شدیم که طعم آدامسش را هم می دانیم ۱۴) تولید علم متوقف نمیشد. ۱۵) یأس و ناراحتی و ناامیدی به جامعه دانشمندان ما به خصوص هسته ای سرایت نمی کرد. ۱۶) به ملت ایران اینهمه در رسانه ها توهین نمی شد. ۱۷) اطلاعات وسیع اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی ما چه توسط دری ها و چه توسط این هیأتهایی که آمدند و رفتند گذاشتند مقابل آمریکا در اختیار دشمن قرار نمی گرفت. ۱۸) هزار سکه حداقل پاداش به امثال دری اصفهانی ها بود که قهرمانان کاذب دیپلماسی معرفی نمی شدند. ۱۹) فضای فرهنگی کشور با مواضع دوگانه و دروغ آلود آلوده نمی شد. ۲۰) اقتصاد و ازدواج و سرمایه گذاری شرطی نمیشد در جامعه. ۲۱) خیلی از راهها موجود بود که تحریمها را دور میزدیم. از سال ۸۲ الی ۹۲ صد میلیارد دلار نفت فروختیم و دلارش هم به ایران آمد. همه اینها لو رفت. بسیاری از این کانالهایی که داشتیم طی تحریمهای سی ساله و چهل ساله لو رفت. راههای دور زدن تحریم ها لو نمیرفت. ۲۲) خود جان کری و اوباما گفتند که اگر توافق نمی کردیم این اجماعی که وجود داشت فرو میریخت و ایران پشت ماشین در منطقه می نشست و هرکجا که می خواست می رفت.

ایشان در هنگام سوار شدن به ماشین گفت: « این در تاریخ ماند تصویب بیست دقیقه ای برجام و آزادی بیست ساعته حاج قاسم سلیمانی در کرکوک خواهد ماند»

  • photo_2017-11-23_18-51-32
  • photo_2017-11-23_18-51-24
  • photo_2017-11-23_18-51-27
  • photo_2017-11-23_18-51-34
  • photo_2017-11-23_18-51-33

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.