سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

  • کانال آپارات
  • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
  • کانال سزوش بسیج
  • دانشگاه تبریز
  • سازمان بسیج دانشجویی
نامه بسیجیان استان آذربایجان شرقی به حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)

نامه بسیجیان استان آذربایجان شرقی به حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز، در حاشیه همایش ملی مانور قدرت که با حضور سردار حاجی زاده، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تالار وحدت دانشگاه تبریز انجام پذیرفت، نامه ای خطاب به مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای تنظیم شد که به امضای سردار حاجی زاده و جمعی از مسئولین ارشد نظامی و انتظامی استان آذربایجان شرقی رسید.

در قسمت هایی از این نامه که به امضای بیش از ده هزار نفر از دانشگاهیان، بسیجیان و مردم ولایتمدار استان نیز رسیده است، آمده است:

قوای سه گانه مجریه ، مقننه و قضائیه به افرادی که مصداق نا اهلان و نا محرمان می باشند و تنها راه حل مشکلات کشور را تبعیت از دشمنان می دانند اجازه ورود به میدان های مسئولیتی در نظام اسلامی را ندهند.

معتقدیم اهتمام به الگو های موفق توانمند سازی کشور در زمینه ی دستیابی به فناوری موشک های بالستیک، هواپیماهای بدون سرنشین و تسلیحات مختلف دریایی و زمینی که حاصل اطاعت محض وپیگیری مجدانه ی مطالبات معظم له است، در سایر عرصه های غیر نظامی همچون مسائل اقتصادی نیز قابل پیاده سازی است و مسئولین کشور با توجه به این الگو های موفق می توانند مسائل اقتصادی و دیگر مسائل کشور را حل نمایند.

متن کامل این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مبارک رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی، امید مستضعفین جهان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی)

سلام علیکم

در راستای سیر ایجاد تمدن اسلامی در جامعه جهانی، بنا به فرموده حضرتعالی اکنون در مرحله تشکیل دولت اسلامی می‌باشیم لذا مسئله ی “تحول معنوی” به منزله لازمه اولیه حرکت در مسیر تشکیل دولت اسلامی ضروری می‌باشد. باوری که با استفاده از بیانات معظم له و علمای ربانی می‌توان بدان دست یافت. این است که اگر فردی در مسیر کسب معنویت در محضر اسلام ناب تربیت شود و به فهم معنای حقیقی ولایت نائل گردد، دیگر چاره‌ای جز اطاعت محض و تسلیم اوامر ولایت نخواهد داشت و تمامی افعال فردی و اجتماعی او در راستای منویات، مطالبات ولایت جهت‌دهی شده و سعی در پیاده کردن اوامر مقام عظمای ولایت خواهد داشت.

به فرموده حضرتعالی امروز دوران حساسی است که ایران اسلامی در حال گذر از پیچ تاریخی است و صبر و بصیرت و استقامت از مهم‌ترین شاخصه‌های مورد نیاز در گذر از این مرحله به خصوص برای مسئولین بزرگوار نظام اسلامی می باشد. فلذا قوای سه گانه مجریه ، مقننه و قضائیه به افرادی که مصداق نا اهلان و نا محرمان می باشند و تنها راه حل مشکلات کشور را تبعیت از دشمنان می دانند اجازه ورود به میدان های مسئولیتی در نظام اسلامی را ندهند.چرا که در این مرحله ی تاریخ ساز و حساس، گوش سپردن دقیق به فرامین و رهنمود‌های معظم له امری ضروری و اجتناب ناپذیر برای مسئولین و آحاد ملت می باشد.

از جمله اصول و شاخصه‌های ضروری و تاثیرگذار در فرآیند تشکیل دولت اسلامی مسئله “امنیت” و توجه به توان دفاعی کشور می‌باشد که معظم له به کرات در بیانات مختلف به تبیین اهمیت و تاثیر آن بر دیگر شاخصه‌ها پرداخته و آن را به صورت یک امر بدیهی و حیاتی برای ادامه مسیر عنوان نموده‌اید.

بدیهی است که در یک دید کلی برای تحقق منویات امام امت، اقشار مختلف جامعه به تناسب جایگاه‌ها و مسئولیت‌های متفاوتی که دارند باید نقش‌های گوناگونی را در این سیر ایفا کنند. ما بسیجیان استان آذربایجان‌شرقی در دانشگاه‌ها به عنوان عضو کوچکی از سربازان ولایت در این محفل دور هم جمع شده ایم تا بار لبیک گفتن به این فرموده حضرتعالی، به تبیین و روشنگری قدرت دفاعی و توان موشکی کشور با اجرای همایشی در سطح استان با حضور سردار گرانقدر و رشید اسلام امیر علی حاجی زاده، فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخته و به مستکبرین و دشمنان خارجی و معاندین و منافقین داخلی بفهمانیم که اطاعت از فرامین رهبری، تنها راهکار پیشرفت یک ملت و جامعه بوده و تشکیل تمدن اسلامی جز با پیروی از ولایت فقیه امکان‌پذیر نخواهد بود.

معتقدیم اهتمام به الگو های موفق توانمند سازی کشور در زمینه ی دستیابی به فناوری موشک های بالستیک، هواپیماهای بدون سرنشین و تسلیحات مختلف دریایی و زمینی که حاصل اطاعت محض وپیگیری مجدانه ی مطالبات معظم له است، در سایر عرصه های غیر نظامی همچون مسائل اقتصادی نیز قابل پیاده سازی است و مسئولین کشور با توجه به این الگو های موفق می توانند مسائل اقتصادی و دیگر مسائل کشور را حل نمایند.

آن طور که مشاهده می‌شود در قضایای مذاکرات هسته ای اخیر، ملت ایران به کرار شاهد عهد شکنی های طرف های غربی و به ویژه آمریکا بوده اند و این مسئله به بی اعتمادی های ملت ایران نسبت به آمریکا افزوده است و نشان داده است که استکبار و سیاستمداران آمریکایی هیچ گاه قابل اعتماد نبوده اند. شاز طرف دیگر، از نفس افتادگان و دنیا فریفتگان داخلی هم دست در دست استکبار با آن ها هم نوا شده و در جهت بی اهمیت جلوه دادن مسئله ی دفاعی و نظامی ایران، نقش ایفا می‌کنند.

لذا برآن شدیم در این همایش و با حضور اکثر مسئولین استانی، دوباره با امام زمان (عج) و رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) تجدید بیعت کنیم و به تبیین این مهم پرداخته و به استکبار جهانی و مزدوران داخلی نشان دهیم که ما دانشگاهیان وبسیجیان استان آ.شرقی با تبعیت کامل از ولی امر مسلمین جهان در عرصه های دفاعی و امنیتی و فرهنگی و سیاسی ، آماده اجرای اوامر معظم له و لحظه ای از پیگیری و انجام مطالبات امام امت اسلامی، دریغ نخواهیم کرد و به این عهد تا آخرین نفس پایبند خواهیم بود. تنها خواسته ما این باشد که با تبعیت از فرامین حضرتعالی و کسب دعای معظم له بخاطر انجام وظیفه سربازی، زمینه ظهور امام زمانمان را ایجاد بکنیم و در رکاب ایشان به مقام والای شهادت نایل گردیم.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

امضا کنندگان:

سردار حاجی زاده ( فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران ج.ا.ا)، امیر ظهیر مالکی(فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه استان آ.ش)، سردار حسن‌خانی (فرمانده نیروی انتظامی استان آ.ش)، سرهنگ پاسدار قادری (جانشین فرماندهی سپاه عاشورا استان آ.ش)، دکتر پورمحمدی (ریاست دانشگاه تبریز)، مهندس شادی (مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان آ.ش)، حجت الاسلام والمسلمین چاوشی (نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی استان آ.ش)، حجت الاسلام والمسلمین انوری (مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز)

%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%871 img_0162
img_0166

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =