پرتو حماسه/ نگاهی مختصر به نیم دهه فعالیت علمی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز

پرتو حماسه/ نگاهی مختصر به نیم دهه فعالیت علمی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛

معاونت علمی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز کار خود را به طور جدی از سال ۱۳۹۱ بر مبنای مطالبات امام خامنه‌ای (حفظه الله) پی ریزی کرد و سخنان و رهنمود های ایشان در زمینه های خود باوری علمی، اهمیت علم آموزی و اهمیت به کار گیری علم همراه با دین و اخلاق و بسیاری از مطالبات گوهربار ایشان را سرلوحه کار خود قرار داد.

شروع این روند باعث شده است تا معاونت علمی بسیج دانشجویی از موفق‌ترین رده های علمی بسیج های دانشجویی کشور باشد و هر ساله با برگزاری سخنرانی ها و همایش ها با مدعووین لشکری و کشوری، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی برای دانشجویان جهت تضارب آرا در زمینه های مختلف علوم انسانی و علمی، بازدید از گروه های صنعتی و کارخانجات پیشرو در صنایع پیشرفته کشور، تاسیس مرکز محاسبات سریع که سرور قدرتمندی جهت تسریع در فرآیند انجام پروژه ها و پایان نامه ها دارد، مرکز نانو فناوری شهید چمران، تاسیس شرکت دانش بنیان در مرکز رشد دانشگاه تبریز و انجام پروژه های مختلف ماخوذه از صنایع و بومی سازی قطعات مختلف از لحاظ طراحی و ساخت مانند قطعه کوپلینگ و دینامومتر و انجام پروژه های مختلف در مترو تبریز و برقراری ارتباط و امضای قرارداد و دریافت پروژه از سازمان ها و صنایع مهم در سطح کشور و استان نقش خود را تا حد زیادی در برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه و پیشرفت علمی دانشگاه ایفا کرده است.

معاونت علمی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در راستای تقویت و خود باوری علمی از سردار حاجی زاده (فرمانده نیرو هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)، سردار اباذری (جانشین دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع)، آقای دکتر علی آبادی (مدیر گروه صنعتی مپنا)، آقای دکتر رفیعی (دبیر کنگره‌ی بین المللی علون انسانی اسلامی) و … دعوت به عمل آوردند که این افراد با ذکر توانایی های علمی کشور و پتانسیل و ظرفیت جوانان این مرز و بوم و راهنمایی آنها در این مسیر به بیان سخنانی پرداختند. نمایشگاه های بزرگی همچون کاروان علم ۱ و کاروان علم ۲، جهت به نمایش گذاشتن توانمندی های علمی کشور عزیزمان ایران در زمینه های نانو، دفاعی، هوافضا، شرکت های دانش بنیان، سلول های بنیادی و… هم طی سالیان اخیر در دانشگاه تبریز برگزار گردیده است. همچنین بازدید از کارخانجات بزرگ و بازدید های مختلف از جمله بازدید از مپنا، متروی تبریز، تراکتورسازی تبریز و … نیز از دیگر برنامه ها این معاونت جهت یادگیری و ایجاد خودباوری بین دانشجویان بوده است.

  • photo_2017-02-28_01-39-28
  • photo_2016-11-23_16-28-50
  • photo_2016-11-09_17-53-19-2

این معاونت برای نهادینه کردن فرهنگ دانش اندوزی و تولید دانش بومی نیز طی این ۵ سال، برنامه های مختلفی را تدارک دیده‌است. برگزاری فراخوان های مختلف، پروژه های مرتبط با صنعت در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری، برگزاری مسابقه پایان نامه های تحول آفرین، برگزاری کارگاه های مختلف در تمامی رشته ها و گسترده در تمام دانشکده ها، برگزاری کلاس های آموزش نرم افزار جهت کاربردی کردن علوم و … از جمله قالب برنامه هایی بودند که جهت پیشرفت علمی دانشگاه و دانشجو تدارک دیده شده بودند.

  • ۷
  • IMG_8758
  • IMG_4894
  • دوره تصویری آموزش پایتون به زبان فا
  • ۲
  • IMG_4897
  • %d8%ab%d8%b1%db%8c%d8%a7_%d8%a2%d8%a8%d8%a7%d9%86_95-4

از محوریت های مورد پیگیری در معاونت علمی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز، بخش تحول در علوم انسانی است که اکثر منابع مورد استفاده در دانشکده های علوم انسانی برپایه ی منابع غربی و الحادی است و از آنجایی که علوم انسانی به منزله هوای تنفسی می باشد وقتی هوای مسمومی منتشر می شود گریبان همه را با سطوح مختلف تحت الشعاع قرار می دهد.

موارد مذکور تنها بخشی از فعالیت های معاونت علمی بسیج دانشحویی بوده و فعالیت های دیگری نیز جهت افزایش آگاهی دانشجویان و پیشرفت آنها، همچنین جامعه و حتی کشور انجام می گیرد.

 

 

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یک =