پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

  • کانال آپارات
  • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
  • کانال سزوش بسیج
  • دانشگاه تبریز
  • سازمان بسیج دانشجویی
شبی با ستاره ها/ دیدار این هفته دیدار با خانواده شهید وحید نومی گلزار؛ شهیدی که هفت بار تشییع شد!

شبی با ستاره ها/ دیدار این هفته دیدار با خانواده شهید وحید نومی گلزار؛ شهیدی که هفت بار تشییع شد!

بسم رب الشهدا و الصدیقین

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛

با توجه به برنامه دیدار با خانواده‌های معزز شهدا که به همت معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز به صورت هفتگی (یک در میان برای برادران و خواهران)  برگزار میشود، روز پنجشنبه، ۲۶ ام مهرماه جمعی از دانشجویان با حضور در منزل شهید مدافع حرم وحید نومی گلزار با پدر ومادر گرامی این شهید والامقام دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار پدر  شهید در جمع صمیمی دانشجویان ابتدا به معرفی شهید پرداختند: وحید متولد ۵ مرداد ۱۳۶۱ بود. زمان شهادت ۳۳ سال داشتند و دارای یک فرزند ۴ ساله وکارمند شرکت نفت بودند.

پدر شهید با تصریح اینکه شهید بسیجی بودند ادامه دادند: به صورت داوطلبانه وارد جبهه‌ی مقاومت شدند و شش ماه در ایران به دنبال اعزام به مناطق جنگی بودند که نشد. این ماجرا برای اواسط سال ۹۲ بود که در آن زمان حتی مدافعین حرمی که شهید میشدند امکان تشییعشان وجود نداشت و اعلام حضور نظامی ما به عنوان نیرو به آن صورت مطرح نبود. بعد هشت ماه وقتی وحید مطمئن شدکه دیگر هیچ راهی نیست که خودش را به جنگ با داعشیان برساند، با پاسپورت زیارتی وارد عراق شد و با توجه به اینکه از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی، فردی را پیدا کرده بود که جز حشدالشعبی‌ها بود به کمک این فرد به صورت موقت و با شرط و شروطی وارد حشدالشعبی شد.

پدر شهید با خاطرنشان کردن اینکه شهید، دانشجوی رشته‌ی زبان دانشگاه ام ام یو مالزی بود گفتند: وحید با اصرارِ تمام وارد حشدالشعبی میشود و با توجه به اینکه در اینجا کارمند بود، برای رفتن، مرخصی بدون حقوق میگیرد. با توجه به اینکه دوره‌های آموزشی حشدالشعبی ۴۵ روزه بود، وحید ۴۵ روز آنجا میماند و بعد به ایران برمیگشت و بعد از ۵ یا ۱۰ روز دوباره به جهاد با داعشیان برمیگشت.

آقای نومی با اشاره به اینکه شهید اهل مطالعه و تحقیق بود افزود: وحید هیچ چیز را بدون دلیل قبول نمیکرد؛ حتی از من. به همین دلیل ما خیلی زیاد با یکدیگر بحث میکردیم. حتی آخرین باری که برای خداحافظی آمد، نزدیک دو ساعت بحث کردیم که من مخالف رفتن او بودم. به او گفتم شما نظامی نیستی؛ ما ارتش و سپاه قوی داریم و جنگ به آن حدی نرسیده است که به کارمندان برسد. گفت پس وظیفه من چه و نهایتا بعد از بحث زیاد گفت: شما نماز میخونید، روزه میگیرید، فکر کردید مسلمانی یعنی همین! پس چه کسی به داد مظلوم برسد، چه کسی با ظالم در بیفتد، در عراق و سوریه افراد تمام زندگی خود را از دست دادند.

پدر شهید با اشاره به آخرین سفر شهید به کربلا ادامه دادند: وحید به دوستانش راجع به این سفر اینگونه تعریف میکند که: روبروی حرم ایستادم و با آقا اینگونه صحبت کردم و گفتم که دیگر به حرم نمی‌آیم آقا، یا باید تمام حرمین شریفه از وجود لوث این حرامیان پاک شود یا اینکه با چهره‌ی خونین دوباره به حرم بیایم.

پدر شهید با بیان شهادت پسرش اینگونه ادامه میدهد: روز عاشورا صبح ساعت چهار عملیات شروع میشود و وحید در مسیری قرار داشت که امکان نفوذ داعش بسیار وجود داشت. وحید مابین دو سیم خاردار که چهار متر عرض داشت بود. پنج گروه چهار نفری ازداعش تصمیم میگیرند که این مسیر را باز کنند. وحید ۱۲ نفراز این حرامیان را به درک واصل میکند. نفر سیزدهم داخل محلی که وحید وجود داشت نارنجک پرتاپ میکند ولی وحید آسیب جدی نمیبیند؛ اما هنگام جابه‌جایی وحید توسط تک تیرانداز داعش به شهادت میرسد. وحید دقیقا بعد از نماز ظهر روز عاشورا به خیل عظیم شهدا میپیوندد.

پدر شهید با اشاره به اینکه شهید هفت بار تشییع شد: پیکر وحید بعد از شهادت در تمام زیارتگاه‌ها و در همه‌ی این اماکن مقدس که در عراق وجود داشت ازجمله کربلا، نجف، سامرا، کاظمین و… به صورت رسمی تشییع شد. به طور رسمی وحید شش بار تشییع شده است ولی به دلیل اتفاق جالبی که افتاد، ما میگوییم وحید هفت بار تشییع شد.

وی افزود: شهید را اول به زیارت کربلا میبرند و سپس از آنجا شهید را با ماشین به نجف میبرند. ماشین‌های گذری در اتوبان هنگامی که ماشین حامل شهید را میبینند، به احترام شهید، هیچکدام ازماشین حامل شهید سبقت نمیگیرند و همگی پشت سر ماشین شهید حرکت میکنند و کاروان طولانی در اتوبان ایجاد میشود.

در انتهای این دیدار، دانشجویانی که از پدر شهید سوال پرسیده بودند ،به رسم یادگار، یادبودی از ایشان دریافت کردند.

  • ۲۰۱۸-۱۰-۱۹_۱۴٫۰۶٫۵۷
  • photo_2018-10-19_17-43-16
  • photo_2018-10-19_17-43-21
  • image_2018_11_13-12_59_10_346_HM7

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.