سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

  • کانال آپارات
  • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
  • کانال سزوش بسیج
  • دانشگاه تبریز
  • سازمان بسیج دانشجویی

سخنرانی معاونت علمی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز (حسن وثوق زاده) در نماز جمعه هفته گذشته

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛

حسن وثوق زاده، معاونت علمی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز، قبل از ایراد خطبه های نماز جمعه هفته گذشته مورخ ۱۳۹۵/۰۹/۱۹ به سخنرانی پرداخت که مشروح مطالب بیان شده در این سخنرانی در ذیل آمده است

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا فَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ﴿ الأحقاف ۱۳﴾

حسن وثوق زاده معاون علمی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در نماز جمعه شهر تبریز با یادآوری دوران دفاع مقدس و پیروزی رزمندگان اسلام با حداقل امکانات خاطر نشان کرد: جنگ هنوز تمام نشده وبا توجه به تجربه تلخ اسلام، در هرجایی و در هر مسئله ای به دشمن نگاه مثبت وجود داشت، ضربه و صدمه آن به اسلام و مسلمین وارد شد و گاها تاریخ را دچار دگرگونی کرده است؛ پس نمی توان گاها با بی اعتنایی به فرمایشات ولی جامعه و فریب خوردن به لبخند دشمن مشکلات را حل کرد.

وی تاکید کرد : با وجود عمل به تعهدات طرف ایرانی به طور کامل و سرنوشت برجام در مجلس سنا که این قطعا نقض برجام است، اگر با این رویه پیش برویم امیدی به حل مسائل اقتصادی مردم نخواهد بود و تنها راه حل آن همین اقتصادی مقاومتی است.

وی در ادامه گفت: ما اکنون می بینیم متاسفانه یک سری گزارشاتی به دست حضرت آقا می رسانند، بعد حضرت آقا می فرمایند که بله به بنده در مورد اقتصاد مقاومتی گزارشاتی رسیده؛ متاسفانه این گزارشات فقط روی کاغذ هست، یعنی طوری نیست که این گزارشات را عملی کرده باشند.

وی تکرار اقتصاد مقاومتی توسط رهبر را دلیل بر عملی نشدن آن دانست.

وی افزود: مردم یک سری انتظارات از مسئولین دارند که این ها باید جواب داده بشود، مردم انتظار دارند که در مقابل کسانی که دارای فیش های نجومی هستند اقدام لازم صورت بگیرد. چرا؟ چون که این مسئله ای اعتقادی است، اینجا نظام جمهوری اسلامی ایران هزینه پرداخت کرد، هزینه خیلی سنگینی متحمل شد، چون با رویدادن چنین مسائلی اعتماد مردم نسبت به یک مملکت و نظام جمهوری اسلامی ایران کمتر می شود؛ در این قضیه حضرت آقا فرمودند باید بلافاصله اقدامات لازم صورت می گرفت که متاسفانه…

وی تاکید کرد: حضرت آقا در دیدار اخیر خود با فرماندهان نیروی دریایی فرمودند که متاسفانه این اقدامات صورت نگرفته و مسئله ی حقوق های نجومی برای مردم روشن نشده و سوالات در ذهن مردم باقی مانده است.

وی در ادامه مطرح کرد: انتظار دیگری که مردم از مسئولین دارند بحث مقابله با فساد های اداری و مالی است، متاسفانه اکنون این کارها باعث کم شدن اعتماد مردم نسبت به دولت مردان شده است؛ البته مردم انقلابی و متدین در مورد هر مسئله ای که پیش بیاید در عرصه جنگ بودند و هستند و با بصیرت در مقابل آن عمل خواهند کرد.

در مورد مسئله سانحه برخورد دو قطار وی ضمن عرض تسلیت به بازماندگان آن خانواده هایی که داغ دار این حادثه شدند، افزود: انتظار می رود که خیلی سریع و خیلی محکم در این حوزه برخورد شود، یعنی باید مسئولین یا کسانی که در این حوزه دخالت داشتند پاسخگو باشند. حضرت آقا فرمودند که این اتفاق ناشی از بی تدبیری و قصور عده ای از مسئولین ذی ربط این قضیه بوده است، لذا به نظر می رسد  که بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در هرجا مبانی اعتقادی و معرفتی قوی شده است، چه مردم و چه مسئولین مبانی معرفتی خود را قوی کرده اند (امام صادق (ع) در این باب فرمودند حب الدنیا رأس کل خطیئه، یعنی از حب دنیا تمامی گناهان سرچشمه می گیرد) می توان بر حل مشکلات کشور امیدوار بود و امید داشت که روند تحقق اهداف اسلامی به سمت تمدن نوین اسلامی رو به جلو باشد؛ در هر جا پایبند بودن به مبانی ولایت فقیه و رهنمود های ایشان وجود داشت، اثرات و برکاتی را همراه داشته که همگی شاهد آن بوده ایم.

وی گفت: این را در ابتدای گفته هایم خدمتتان عرض کردم که حضرت آقا یک مطلب را چرا باید چند بار تکرار کنند اصلا نباید طوری شود که مطلبی را حتی ۲ بار تکرار کنند چه برسد به اینکه چندین بار!

معاونت علمی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز افزود: امروز حضرت آقا فقط در حوزه اقتصاد مقاومتی چند سال است که می فرمایند این سیاست ها آنطور که باید باشد نیست؛ که البته بسیج برخود وظیفه می داند که همواره در خط مقدم جبهه حضور داشته باشد و با اقدام های با بصیرت و گوش دادن به فرامین رهبری این مسیر را بپیماید. فرزندان شما در بسیج دانشجویی دانشگاه های استان، حرکات واقدام های روبه جلویی را با استفاده و توجه به مبانی معرفتی و تزکیه نفس و نیز لبیک گویان به مطالبات حضرت آقا،شروع کرده اند،چه در عرصه جنگ های اقتصادی و چه در جبهه جنگ های علمی و فرهنگی، حتی در مسئله اقتصاد مقاومتی ورود کردند و نیز اقداماتی را در زمینه گسترش ارتباط دانشگاه با صنعت انجام دادند، در حوزه اقتصاد مقاومتی، حتی توانستند قطعاتی را تولید کنند ومانع تاثیر تحریم در آن حوزه شوند، در حوزه تولید وارد شدند در حوزه اقتصاد وارد شدند فعالیت های پژوهش و تحقیقاتی انجام می دهند که مشکلات اقتصادی استان را تقسیم کنند و در دانشگاه های استان این قضیه را بهبود بخشند.

وی تشریح کرد: در جلساتی که در بسیج دانشجویی صورت می گیرد، ما می بینیم که اقداماتی صورت گرفته که تمامی مشکلات استان جمع آوری شده و می شود و در بین دانشگاه های استان تقسیم می شود، یعنی ما می گوییم که فلان کارخانه، فلان سازمان این مشکل را دارد و هسته های علمی دانشجویی بدنبال حل این مشکلات خواهد رفت و پیگیر این مسائل خواهند بود که این حرکت فرهنگی است که در حوزه اقتصاد مقاومتی شروع شده است.

وی افزود: در حوزه ی تحول در علوم انسانی حضرت آقا چندین بار یک سری مسائل را در این حوزه فرمودند که ما مبانی فکری مان را در دانشگاه ها از طریق مبانی غربی به دست می آوریم؛ یک اقداماتی هم در حوزه تحول در علوم انسانی صورت گرفته که تنها در یکی از دانشگاه های استان فقط در یک سال حدودا ۴۰ کرسی آزاد اندیشی برگزار شده است که موجب شد بر فرض مثال دیگر برخی گروه های منفی  که اوایل در کرسی های آزاد اندیشی خیلی نظر می دادند، امروز نظراتشان به حداقل برسد، به لطف خدا تعداد کرسی های آزاد اندیشی در استان بسیار بالا رفته که البته این، مطالبه حضرت آقا بود که چندین بار فرموده بودند چرا در دانشگاه ها کرسی آزاد اندیشی برگزار نمی کنید.

حسن وثوق زاده تاکید کرد: ما امروز مشاهده می کنیم که واحد فعالیت های دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و اسلام حتی زیر ۱ مورد در دقیقه است، در مقابل این قضیه ما وظیفه مان چیست؟ که البته ما می بینیم امید و دید مستضعفان و مسلمانان کل دنیا به ایران است؛ در این زمان هر کجا جمهوری اسلامی به مشکل بربخورد و نظر مسئولین مغایر با نظر رهبری شود و مسئولین به حرف رهبری گوش فرا ندهند، این به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آسیب خواهد زد و این مشکلاتی را پیش خواهد آورد.

وی متذکر شد: امروز جوانان انقلابی در عرصه جنگ های نرم و جنگ های فرهنگی و حتی در جبهه مقاومت که الحمدالله پیروزی های پی در پی را شاهد هستیم، یک سری اقداماتی صورت دادند و اعلام آمادگی می کنند که جان برکف این دفاع از حریم ولایت را داشته باشند.

در پایان بیان کرد: بسیجیان، جوانان و انقلابیون همیشه هستند و مشکلات هرچقدر هم که زیاد باشد انقلابیون همیشه حاضرند که در مقابل این مسائل بایستند و این مسائل را حل کنند؛ هیچ وقت نمی گوییم که نمیشود و نمی توانیم و در نهایت مومنین و انقلابیون و دانشجویان بسیجی با روحیه جهادی و با لطف الهی همواره در عرصه خواهند بود و برای تحقق اهداف اسلام، جان بر کف بر فرامین و دستورات ولی فقیه عمل خواهند کرد انشاالله.

قُلْ إِنَّما أَعِظُکُمْ بِواحِدَةٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْني‏ وَ فُرادي

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 2 =