سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

 • کانال آپارات
 • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
 • کانال سزوش بسیج
 • دانشگاه تبریز
 • سازمان بسیج دانشجویی
در همایش رهیافتگان به حقیقت مطرح شد: “زنان در ایران پادشاهی میکنند اما خود نمیدانند!”

در همایش رهیافتگان به حقیقت مطرح شد: “زنان در ایران پادشاهی میکنند اما خود نمیدانند!”

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛

همایش “رهیافتگان حقیقت” با حضور بانوان تازه مسلمان شده از کشورهای برزیل و ترکیه، روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه در تالار شهید سلمانی دانشکده کشاورزی برگزار شد.

خانم سلستینو از برزیل: من از یک خانواده مسیحی متولد شدم و در سن ۱۷ سالگی با اسلام آشنا شدم. وقتی کودک بودم به کلیسا می‌رفتم و از معارف مسیحیت می‌خواندم. برایم سوال پیش می‌آمد که چرا حضرت مسیح پسر خدا بوده؟! سوال دیگری که برایم پیش می‌آمد در دعای مشهور درود مریم در آخرش نوشته بود حضرت مریم خداست که برای من تناقض پیش می‌آمد که چطور حضرت مریم هم مادر خداست و هم مادر پسر خدا؟ یک چیز دیگری من را اذیت می‌کرد این بود که هر فرزندی به دنیا می‌آمد می‌گویند گناهکار است و این از آن جا ناشی می شود که حضرت آدم چون از درخت میوه خورد و برایم سوال پیش آمد که من چطور از کسی پیروی کنم که او گناهکار است؟ و به این فکر افتادم که او باید معصوم باشد و من چطور می‌توانم تاوان گناه یکی دیگر را بدهم؟

این ها باعث شد من نتوانم جواب سوالاتم را پیدا کنم و از ۱۴ سالگی آتئیست شدم و سعی کردم با ادیان دیگر که خدا را قبول ندارند مثل بودائی‌ها کارکنم ولی داخل قلبم حسی بود که باید یک کسی باشد که ما را خلق کرده باشد؛ وقتی ما کتابی می‌خوانیم می پرسیم نویسسنده کی هست حتما این دنیا خالق دارد. رفتم در یک منطقه‌ای کار کنم که لبنانی بودند؛ در برزیل ۱۰ میلیون لبنانی هستند و کار می کنند؛ یعنی سه برابر کشور لبنان. با یکی کار می‌کردم که به لحاظ اخلاقی به افراد غیرمسلمان خیلی احترام می‌گذاشتند و برخی از رفتارهایشان برایم عجیب بود مثلا بعضی روزها لباس سیاه می‌پوشیدند و بعضی روزها بعد غروب غذا می‌خوردند و خیلی برایم عجیب بود. ما در برزیل تصور می‌کنیم مسلمانان تروریست هستند و زندگی برایشان خیلی سخت می‌گذرد و من کنجکاو شدم و ایشان برای من کتابی معرفی کردند و من وقتی آن را باز کردم جواب سوالاتم را گرفتم؛ بسم الله الرحمن الرحیم قل هوالله احد… جواب هایم را داد.

هر چه کتاب را می‌خواندم کنجکاوتر می‌شدم. وقتی در مورد حضرت زهرا(س) و خانم زینب(س) خواندم فهمیدم جایگاه زن کجاست مثلا ما در برزیل فکر می‌کردیم زن حق دانشگاه و کار ندارد. دشمن کار می‌کند این تصور را بکنیم و کار می‌کند ما در این جا تصور کنیم خارج بهشت هست. من خیلی کشور رفتم و شرایطشان را دیده‌ام برزیل اصلا امنیت ندارد وقتی شما زندگی می‌کنید امنیت ندارید شما اصلا آزاد نیستید.

وقتی درمورد امام حسین خواندم تصمیم گرفتم مسلمان از نوع شیعه بشوم. اگر امام حسین نبود امروز تشیع نداشتیم و اسلام هم مثل مسیحیت تحریف می شد.

در کشور ما کسی نبود به ما معارف یاد بدهد. من برای نماز فیلم یک پسر ایرانی را می دیدم و یاد می گرفتم؛ ولی من می‌خواستم بیشتر از این دین را یاد بگیرم و کسی باشم که دین را به دیگران یاد بدهم تا این که داشتم در مسجد کار می‌کردم و دین اسلام را یاد می دادم، نماینده رهبری آمدند و جلسه‌ای با هم داشتیم و پیشنهادی دادند که من بیایم ایران و این جا درس بخوانم و آمدم.

در مسیحیت اگر بخواهید موی خود را نشان بدهید باید با تیغ آن را بزنید در انجیل نوشته شده وقتی من در اسلام حجاب پوشیدم حجاب به من احساس امنیت داد. چادر و حجاب برای زن جوشن کبیر است که ما را از شر چیزهای بد حفظ می‌کند. دین اسلام دین اخلاق است. وقتی ما حجاب می‌پوشیم و اخلاق خوب داریم دیگران می بیند اسلام دین اخلاق است.

متاسفانه من در ایران خیلی از خانم هایی که محجبه هستند را دیدم که روش امر به معروف بلد نیستند؛ وقتی می‌بینند خانمی حجابشان مناسب نیست یک جوری می‌شوند. ما باید با محبت برخورد کنیم اگر ما یک جوری برخورد کنیم که طرف ناراحت بشود فایده ندارد ما باید مواظب باشیم ما را گول نزنند. وقتی آمدم ایران خیلی تعجب کردم که خیلی‌ها به دین خودشان توجه نمی‌کنند. درست هست شما بچه مسلمان هستید ولی باید شما خودتان جستجو کنید و به حقانیت آن برسید.

خانم یالچین از ترکیه: من از خانواده اهل تسنن که مبلغ هستند در ترکیه متولد شدم. بعد به فرانسه مهاجرت کردیم. من جاهای زیادی رفتم ولی جایی نرفته بودم که با زبان من آشنا باشند. در فرانسه کاملا اسلام را زیر سوال می‌برند؛ فرانسه کاملا کشوری ضد دین است. از پدرم پرسیدم سوال‌های زیادی دارم پدرم گفت: دخترم دین ارثی نیست. خیلی این حرف برایم راهگشا شد. کاملا بی بند و بار شدم و الگوهایی برای خودم انتخاب کردم ولی الگوهای من یا خودکشی می‌کردند یا به اهدافشان نمی‌رسیدند.

ایشان ازجمع سوال کردند: الگویی برای من در فرانسه معرفی کنید تا من با اسلام آشنا بشوم.

حضار: حضرت علی (ع) – ادوارد آنیلی

خانم یالچین در پاسخ گفتند: رفتم پیش پدرم و پدرم گفت الگویی معرفی می‌کنم، صد در صد هدایت می‌شوی! پدرم الگویی معرفی کردند به نام امام خمینی و گفت برو زندگی‌اش را جستجو کن. یک سری مطالعات انجام دادم. جالب‌ترین نکته این بود اول بگویم آن‌ها (فرانسوی ها) در بعضی چیزها پیشرفته هستند مثلا شما دکتر بروید پول نمی‌دهید. کتاب بخرید پول نمی‌دهید وقتی شنیدم این آقا دست خالی آمد گفت: آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، از آنجایی که ما احترام زیادی برای آمریکا می‌گذاشتیم و اولین آشنایی ما با ایشان از آن جا بود؛ دیدم تشیع یک چیز دیگری است چون در تسنن می‌گفتند خدا عادل نیست. با همه این‌ها من با امام حسین(ع) آشنا شدم. در ترکیه رئیس جمهوری بود که عموی مرا کشته بود به خاطر همین من عدالت طلب بودم وقتی با امام حسین آشنا شدم دیدم امام حسین(ع) هم حرکتی است در مسیر عدالت‌خواهی با امام حسین(ع) می‌تمام عقاید تشیع را بپذیرم. در فرانسه نتوانستم تمام احکام شیعه را یاد بگیرم. به خاطر این پدرم چند کشور لبنان، عراق و ایران را معرفی کرد و من به ایران آمدم.

ما در ترکیه سالانه ۱۲۰ هزار تا زن بر اثر کتک خوردن از شوهرانشان از دست می‌دهیم؛ در ایران یک خبر کوچکی باشد کل دنیا را پر می‌کنند.

در فرانسه دیدم یک سری زن می‌آیند سمت ما؛ من دیدم این‌ها کاملا عریان هستند. با این که مسلمان نبودم شرم کردم نگاهشان کنم از ایشان پرسیدم: گفتند بی‌اختیار به ما تجاوز شده آمدیم به دولت فرانسه بگوییم ما حیوان نیستیم.

در آخر برنامه نیز خاطره‌ای مطرح کردند که باعث خنده حضار شد که از این قرار بود: اوایل که آمدم ایران به اصفهان رفتم اصفهانی‌ها هم زیاد تعارف می‌کنند. رفتم مغازه‌ای برای خرید، فروشنده گفت قابل نداره رفتم پول ندادم اومدم بیرون رفتم دوستهایم را جمع کردم رفتیم آنجا فروشنده من را دید و گفت خانم‌ها این جا همه چیز قابل داره!


 • photo_2019-05-09_15-20-34
 • photo_2019-05-09_15-20-30
 • photo_2019-05-09_15-20-32 (2)
 • photo_2019-05-09_15-20-31
 • photo_2019-05-09_15-45-38
 • photo_2019-05-09_15-44-29

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.