پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

 • کانال آپارات
 • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
 • کانال سزوش بسیج
 • دانشگاه تبریز
 • سازمان بسیج دانشجویی
خانم مرضیه هاشمی در مغناطیس حقیقت: آمریکا در ۳۵۰ سال از تاریخ خود فقط ۱۲ سال در جنگ نبود!

خانم مرضیه هاشمی در مغناطیس حقیقت: آمریکا در ۳۵۰ سال از تاریخ خود فقط ۱۲ سال در جنگ نبود!

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛ همایش “مغناطیس حقیقت” روز ۲ اردیبهشت ماه در تالار وحدت دانشگاه تبریز با حضور انبوه دانشجویان و سخنرانی خانم مرضیه هاشمی برگزار شد.

مرضیه هاشمی با اشاره به سابقه مطالعات تاریخی خود در مورد انقلاب و اسلام، اظهار داشت:بنده در شهر نیواورلئان از ایالت لوییزیانا در یک خانواده متوسط بزرگ شدم که پدرم در شرکت نفت کار می‌کرد و ما یک خانواده مذهبی مسیحی بودیم. خانواده عالی‌ای بودیم ولی هجمه در جنوب آمریکا روی سیاه‌پوستان زیاد بود ولی پدر و مادرم به گونه‌ای فرزندان خود را تربیت کردند که بتوانند مقاومت کنند. پدر و مادرم همیشه می‌گفتند که زندگی ساده نیست و باید قوی بود. وقتی به دوران نوجوانی رسیدیم به ما گفتند که باید آمادگی داشته باشید تا دوبرابر بقیه تلاش کنید و تازه به نصف راه سفیدپوستان برسید و این همان تبعیض بود؛ البته همیشه باید تلاش کرد. شانزده ساله بودم که درباره کاپیتالیزم و… مطالعه کردم و با سوسیالیسم و مارکسیسم هم در دانشگاه آشنایی یافتم که در آمریکای لاتین برای رهایی از ستم طرفدار داشت. با انقلاب‌های مختلف دنیا آشنا شدم و با انقلاب ایران هم در دورانی که دانشجوی روزنامه نگاری بودم، مطالعه کردم و این مطالعه برایم جالب بود.

هاشمی با اشاره به اینکه خیلی از افراد به دونالد ترامپ رای دادند چراکه فکر می‌کردند او با حرف‌های تبلیغی خود از دین و کلیسا، می‌تواند جلوی قانون‌های مربوط به مواد مخدر، پورن، همجنس‌بازی، ترنس و غیره را بگیرد، گفت: مسلمانان بعد از حادثه ۱۱ سپتامبر دچار حمله شدید با سرعت زیادی بودند به طوریکه الان نیز با موجی روبه رو هستیم که دیگر مسلمانان علیه این حرکت خیز برداشته‌اند. البته دونالد ترامپ چهره اصلی آمریکا را نشان می‌دهد در حالی که اوباما و سایر روسای جمهور این کارها را انجام می‌دادند ولی چهره واقعی آمریکا را نشان نمی‌دادند.

وی در مورد اینکه چرا اسلام و ایران را انتخاب کرد، گفت: در مطالعه و مقایسه، وقتی مسیحی بودم، نفهمیدم تعریف خدا در مسیحیت چیست؟ توحید در اسلام برایم جذابیت داشت و قرآن و انجیل را مقایسه کردم. برخی اسلام را آزاد نمی‌دانند اما وقتی چهارچوبی برای فرد تعریف شود، رسیدن به اوج امکان دارد. در غرب به اسم آزادی چه کارهایی که نمی‌کنند به عنوان مثال، در غرب از ازدواج دست برداشتند، هر کاری را در سکس کردند، به همجنس بازی روی آوردند و امروز سیر نشدند و به ربات روی آوردند. در آزادی مورد نظر غرب حد و حدودی نیست، اما در اسلام چهارچوب مشخص دارد و انسان می‌تواند در آن رشد و تعالی داشته باشد.

خبرنگار و مجری ایرانی- آمریکایی کانال تلویزیونی «پرس تی وی» ابراز داشت: با روی کار آمدن دونالد ترامپ، سیاه‌نمایی علیه مسلمانان شدیدتر شده و البته در مقابل اختلاف بین گروه‌های مختلف نیز زیادتر شده است.

وی با بیان اینکه ترامپ نتوانست به آنچه وعده داده بود عمل کند، گفت: در آمریکا هر روز سیاه پوست‌ها به بهانه‌های مختلف کشته می‌شوند و هیچ کس هیچ کاری نمی‌تواند بکند، با این حال آنها شعار حقوق بشر سر می‌دهند.

هاشمی با تاکید بر اینکه جنایات آمریکا علیه بشریت بر همگان واضح است، گفت: آمریکا واژه حقوق بشر را برای من و شما استفاده می‌کند و برای خودشان مفهومی ندارد.

وی با اشاره به اینکه در سوریه و ونزوئلا آنها حقوق بشر را رعایت نمی‌کنند، گفت: برای قضاوت در مورد آمریکا، فقط با فیلم و صحبت‌ها به آنها نگاه نکنید، بلکه واقعیت‌ها را ببینید. آمریکا تلاش می‌کند تا چهره‌ای از خود بسازد که همه از دیدن آن لذت ببرند در حالی که هرگز اینگونه نیست.

هاشمی فمینیسم را حرکتی دانست که در نهایت زنان ضربه بیشتری از آن خوردند و با توصیف زن در اسلام گفت: بیشتر زنان در اسلام نمی‌دانند که در چه جایگاهی هستند در حالی که خداوند زنان را در جایگاه ویژه آفریده است.

خبرنگار شبکه پرس تی وی در رابطه با قرآن گفت: قرآن کریم کلیدی برای زندگی است.

وی در ادامه تنها کلمه‌ای که وقتی نام رهبر معظم انقلاب را می‌شنود، به ذهنش می‌آید، عشق دانست و گفت: جز عشق چیزی نمی‌توانم بگویم!

این مجری آمریکایی الاصل پرس تی وی با اشاره به انتخاب ایران برای زندگی و کار، ابراز داشت: از ابتدا دیدگاه انقلابی داشتم و با انقلاب ایران آشنا شدم، ایران را دوست داشتم و با همسر ایرانی ازدواج کردم. شاید در ایران همه چیز اوکی نباشد، ولی باید قدر جمهوری اسلامی را با تمام مشکلات بدانید چراکه اگر ارزش نداشت، آمریکا این همه هزینه نمی‌کرد تا نظام ایران را سرنگون کند. این را هم بدانید که همه ارگان‌ها و افرادی که تحریم می‌کنند، کسانی هستند که به نفع ایران کار می‌کنند.


 • photo_2019-04-24_19-08-20
 • photo_2019-04-24_19-08-16
 • photo_2019-04-24_19-08-18
 • photo_2019-04-24_19-08-17
 • photo_2019-04-24_19-08-13
 • photo_2019-04-24_19-08-21
 • photo_2019-04-24_19-08-22
 • photo_2019-04-24_19-08-15
 • photo_2019-04-24_19-08-14
 • photo_2019-04-24_19-19-55

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.