پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

 • کانال آپارات
 • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
 • کانال سزوش بسیج
 • دانشگاه تبریز
 • سازمان بسیج دانشجویی
“حجت خدا”/ یک ابر مرد ایستاد و گفت اسد باید بماند + فیلم/ تودیع معارفه انقلابی، بسیجی و آتش به اختیار

“حجت خدا”/ یک ابر مرد ایستاد و گفت اسد باید بماند + فیلم/ تودیع معارفه انقلابی، بسیجی و آتش به اختیار

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛

مراسم «حجت خدا» با موضوع بزرگداشت مقام شامخ شهدای مدافع حرم با سخنرانی سردار حاج رحیم نوعی اقدم جانشین سپاه قدس انقلاب اسلامی و هم رزم سردار سلیمانی در تالار شهید سلمانی دانشکده کشاورزی ظهر امروز، سه شنبه ۱۸ مهر ماه برگزار شد. در پایان سخنرانی با مدیریت خود سردار نوعی اقدم و با دعوت از مسئولین دانشگاه مراسم تودیع معارفه برگزار شد.

در ابتدای مراسم به دعوت مجری، از ریاست دانشگاه تبریز، دکتر پورمحمدی، دعوت شد تا آداب میزبانی را انجام دهند. ایشان ذکر کردند: برای ما افتخار است دانشگاه ما مسئول ستاد دانشگاهیان پشتیبانی مدافعان حرم است و حاطره‌ای تز شهیدان مدافع حرم

وی در ادامه با اشاره به برادران سردار نوعی اقدم فرمودند: در سایتها بنده مطلبی در مورد نحوه شهادت برادران بزرگوار سردار خواندم خواهشمندم دراین جلسه نیز آن را بازگو کنند چرا که برای بنده خیلی تأثیر گذار بود.

سردار نوعی اقدم در ابتدا خطاب به بانوان ایستاده حاضر در جلسه فرمودند: تا زمانی که شما ایستاده‌اید بنده معذبم.

در ادامه فرمودند: ما در خط مقدم قهرمانانه بایستیم و بجنگیم تا شما نیز این سنگر بسیار بسیار ارزشمند دانشگاه را در اختیار داشته باشید و جهاد ارتقا، باروری، برقراری، پایندگی، تحصیل و تهذیب را داشته باشید.

ایشان سپس به احترام اساتید دانشگاه ایستادند و خدمت این بزرگواران ادای احترام کردند.

ایشان در ادامه در باب موضوع مراسم فرمودند: بنده اینجا نمی خواهم سخنرانی کنم بلکه می خواهم گزارشی از آن چیزهایی که دیده‌ام بگویم. مطلع باشید هفت سال پیش که جریان داعش شکل گرفت مسببین آن اهدافی را دنبال می کردند. کارگردان این جریان آمریکا، متحدانش اروپاییها، مزدورانش عربها و جرثومه فسادش هم اسرائیل است. البته این اهداف را از گذشته نیز دنبال می کردند که شکست خوردند. دنبال این هستند که انقلاب اسلامی را با مشکل مواجه کنند. ما در گذشته هم به  آمریکا گفتیم، آقای آمریکا چه می خواهید از ما، بدیم، دست بردارید. گفتند که می خواهیم شما نباشید. اینها به غیر از نبودن ما، انقلاب، آزادگی، مردانگی، ظلم ستیزی و فساد ستیزی به هیچ چیز قانع نیست. علتش آن است که از آن وقتی که ما موجودیت پیدا کردیم، هرچند در یک جغرافیای کوچک ولی چون نه به غرب وابسته ایم و نه به شرق، برخی از تئوریسین های غرب از انقلاب به عنوان قدرت سوم جهان یاد می کنند.»

سردار نوعی اقدم در ادامه بیان کرد: «القاعده، طالبان را به همین دلیل ساختند، جنگ را به همین دلیل تحمیل کردند، اما نشد، در نتیجه هفت سال قبل داعش را بوجود آوردند. اولین اهداف اینها این بود که حاکمیت عراق و سوریه در دست اینها باشد. چرا که عراق و سوریه هلال مقاومت منطقه هستند و اگر این هلال را بشکنند لبنان را به عنوان خط مقدم مقاومت محاصره می کنند و ارتباط زمینی آن را با پایگاه اصلی یعنی ایران قطع می کنند و در دراز مدت دیگر خط مقدمی نمی ماند. دو، اسد باید برود؛ سه، خط مقدم حزب الله در مقابل اسرائیل متزلزل شود؛ چهار باید مرزهای ایران ناامن شود و ایران مشغول مرز خودش باشد؛ پنجم، ایران ناامن شود و منزوی شود.»

ایشان تأکید کرد: «بنده با نهایت ادب و احترام و با نهایت جسارت و شهامت اعلام می کنم که ما پیروز شدیم»

ایشان با اشاره به کوچکترین هدف دشمن در این هفت سال بیان کرد: «کوچکترین خواسته، حداقل ترین خواسته، کمترین خواسته آمریکا که همه دنیا را بسیج کرده بود؛ رفتن اسد (به عنوان نماد مقاومت) بود. کارشناسان ما می گفتند اسد قابل احیا نیست. ولی یک ابر مرد ایستاد و گفت اسد باید بماند. آی قاسم سلیمانی بلند شو برو به ارتش سوریه کمک کن اسد باید بماند.»

ایشان با تأکید به حضور تروریست ها در سوریه گفتند: «معترضین رسیدن به پشت کاخ اسد، ما گفتیم آقای اسد پاشو برو لاذقیه برو کرکوک، وضع خراب است. دشمن رسیده و در خطری. وی درجواب گفت: اگر دیروز می گفتید میرفتم. امروز امام من گفته است که اسد باید بماند و من میدانم که می مانم. میخواهم بمانم تا در سنگر کاخ خودم شهید شوم.» باریکلا اسد!

در پایان سخنرانی در فضای کاملا صمیمی ایشان خودشان مدیریت مراسم را به عهده گرفتند و از مسئولین دانشگاه دعوت کردند تا جهت انجام مراسم تودیع و معارفه به روی سن تشریف بیاورند. سپس فرمودند: «برادری که می خواهد تودیع شود تشریف بیاورد» و در هنگام دادن لوح تقدیر به مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز خطاب به ایشان فرمودند: «من صمیمانه از شما تشکر می کنم و شما را خیلی دوست دارم و انشاالله در مسئولیت های آینده موفق شوید.»

 

 • photo_2017-11-23_16-57-24

 

وی در پایان گفت: «ما انقلابی، بسیجی و آتش به اختیار تودیع و معارفه کردیم.»

در این مراسم حسین قنبری، مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز تودیع و مهدی نیرومند به عنوان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز معارفه شدند.

 • photo_2017-11-23_17-01-29
 • photo_2017-11-23_17-01-47
 • photo_2017-11-23_17-01-51
 • photo_2017-11-23_17-01-08
 • photo_2017-11-23_17-01-39
 • photo_2017-11-23_17-01-16
 • photo_2017-11-23_17-01-42
 • photo_2017-11-23_17-01-55

 

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 14 =