سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

 • کانال آپارات
 • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
 • کانال سزوش بسیج
 • دانشگاه تبریز
 • سازمان بسیج دانشجویی
تجمع اعتراض آمیز علیه جنایات آل سعود در یمن، در دانشگاه تبریز برگزار شد | متن قطعنامه

تجمع اعتراض آمیز علیه جنایات آل سعود در یمن، در دانشگاه تبریز برگزار شد | متن قطعنامه

دانشجویان دانشگاه تبریز، علیه جنایات آل‌سعود در یمن تجمع اعتراض‌آمیز کردند

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز، دانشجویان دانشگاه تبریز امروز (دوشنبه ۲۶ مهرماه) ضمن ابراز همدردی با مردم مظلوم یمن، علیه جنایات آل‌سعود تجمعی اعتراض‌آمیز برپا کردند و با مشت‌های کوبنده خود این شجره‌ی ملعونه را محکوم نمودند؛ همچنین در پایان این تجمع قطعنامه‌ای در همین خصوص قرائت شد.

این تجمع با حضور دانشجویان و دانشگاهیان در مقابل مسجد دانشگاه تبریز بعد از اقامه نماز ظهر و عصر برگزار شد.

شایان ذکر است؛ تجمع اعتراض‌آمیز دانشجویان دانشگاه تبریز علیه جنایات آل‌سعود در یمن، به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار گردیده است

متن قطعنامه مذکور به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز مردم دنیا در زمانی به سر می برند که استکبار جهانی به رهبری ظالمانه آمریکا تمام عزم خود را جزم کرده تا هر گونه آثاری از اسلام ناب محمدی را که بدون شک مانع اصلی سیاست های زورگویانه آنهاست از بین ببرد . برای رسیدن به این هدف شوم مهمترین ابزار دست آنان استفاده از مسلمان نمایان برای به وجود آوردن اختلاف ها و جنگ های به اصطلاح مذهبی است. در این میان عربستان سعودی به عنوان مرکز فتنه گری وهابیت، که جز خون ریزی و جنایت علیه بشریت هنر دیگری ندارد اقدام به برافروختن آتش جنگ در عراق و سوریه توسط گروه های تکفیری و حمله مستقیم  به کشور یمن و بمباران قریب به دو سال این کشورکرده است، که به حق مانند یزیدیان از هیچ جنایتی عبا ندارند.

حمله هوایی اخیر عربستان سعودی به یک مجلس ترحیم در یمن که منجر به شهید و زخمی شدن صدها انسان بیگناه شده است ما دانشگاهیان دانشگاه تبریز را بر آن داشت تا با برپایی تجمع، انزجار و نفرت خود را ، نسبت به جنایت وحشیانه آل سعود و سردمداران صهیونیست آنان در قالب بندهای ذیل نشان داده و حمایت خود از مردم ستمدیده یمن را اعلام نماییم:

 1. ما دانشگاهیان دانشگاه تبریز ، حکام آل سعود را که گمراهانی روسیاهند و بقای خود بر اریکه‌ی قدرت ظالمانه را در دفاع از مستکبران جهانی و هم‌پیمانی با صهیونیسم و آمریکا و تلاش برای برآوردن خواسته‌ی آنان میدانند و در این راه از هیچ خیانتی روی‌گردان نیستند را مسئول جنایات بی شرمانه‌ای می دانیم که با چراغ سبز آمریکا در یمن رقم می‌زنند . حکام عربستان سعودی نشان داده اند که با حمله به خانه ها، بیمارستان ها، اجتماعات مردم و زیرساخت های یمن هدفی جز تضعیف جبهه مقاومت مردمی در یمن ندارند و در این راه حتی حاضرند در ماه های حرام خون بیگناهان بسیاری را بر زمین بریزند.
 2. ما دانشجویان اعلام میداریم که تلاش عربستان سعودی برای نشان دادن مردم یمن به عنوان محاربان بیت الله الحرام طرحیشکست خورده است و حمله نظامی به یمن را بدون هیچ مبنا و منطق بین المللی میدانیم و ادامه حملات به این کشور را محکوم میکنیم.
 1. ما جامعه علمی کشور ، حمله اخیر ناوهای آمریکایی به مراکز راداری یمن را که با عنوان دفاع از خود توجیه می کنند، محکوم کرده و این اقدام متجاوزانه ارتش آمریکا را حمایت آشکار از جنایات حکام آل سعود علیه مردم یمن می دانیم.
 2. ما دانشجویان همیشه در صحنه از سازمان ملل به عنوان سازمانی که باید متعلق به همه‌ی مردم جهان و مدافع مظلومان باشد می خواهیم که بر خلاف رویه غلط گذشته خود که همواره مظلومان را در راستای منافع خود یا مستکبران جهان محکوم کرده ، چهره واقعی حکام این شجره خبیثه ملعونه را به مردم جهان نشان بدهد.
 3. ما دانشگاهیان دانشگاه تبریز ، اعلام حمایت خود را از مردم یمن ، که به حق نشان داده اند شیعه‌ی علی (ع) سپر از پشت ندارد و تا آخرین قطره خون مقاومت میکند، ابراز میداریم و مقاومت مردم یمن به رهبری انصارالله که بدون شک این مقاومت و خون هایی که نثار می کنند ضامن آینده‌ی سعادتمند این کشور است را می ستاییم.
 4. ما جامعه علمی کشور ، در پایان تجمع اعتراض آمیز خود، به سردمداران استکبار جهانی، بویژه شیطان بزرگ، آمریکا یاد آور می شویم که ما ملت عاشورا و پیرو نهضت امام شهید خود حضرت سیدالشهدا (ع) هستیم و به عنایت خداوند بزرگ ایستادگی در مقابل حکومتهای جور را موجب افتخار و عزت خود میدانیم و همیشه حامی مظلومان بوده و هستیم و بار دیگر هر گونه دخالت و جنگ افروزی در دیگر کشورها را به شدت محکوم می کنیم. 

أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ  [حج/ ۳۹]

به آنها كه جنگ بر آنان تحميل شده اجازه جهاد داده شده است، چرا كه مورد ستم قرار گرفته ‏اند و خدا قادر بر نصرت آنها است.»
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

قطعنامه بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در محکومیت  جنایات آل سعود علیه مردم مظلوم یمن

مرگ بر آمریکا – مرگ بر اسراییل – مرگ بر آل سعود خائن

 

 • photo_2016-10-17_13-31-46
 • photo_2016-10-17_13-31-50
 • photo_2016-10-17_13-31-36
 • photo_2016-10-17_13-31-55
 • photo_2016-10-17_13-31-32
 • photo_2016-10-17_13-31-24
 • photo_2016-10-17_13-31-58
 • photo_2016-10-17_13-32-05

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + شش =