سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

  • کانال آپارات
  • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
  • کانال سزوش بسیج
  • دانشگاه تبریز
  • سازمان بسیج دانشجویی
بیانیه مهم بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در پی تمدید ۱۰ ساله تحریم های آمریکا علیه ایران

بیانیه مهم بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در پی تمدید ۱۰ ساله تحریم های آمریکا علیه ایران

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛

در پی تمدید تحریم های ده ساله آمریکا علیه ایران، بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز بیانیه مهمی صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ إِمَّا تَخافَنَّ مِنْ قَوْمٍ خِيانَةً فَانْبِذْ إِلَيْهِمْ عَلي‏ سَواءٍ إِنَّ اللَّهَ لا يُحِبُّ الْخائِنينَ

و چنان چه از خیانتکاری گروهی (از معاهدین خود) بیم داشته باشی در این صورت تو نیز با حفظ عدل و درستی عهد آن‌ها را نقض کن که خدا خیانتکاران را دوست ندارد.

( انفال/۵۸)

[مسئولان]این خدعه طرف مقابل[کشورهای ۱+۵] را نباید نادیده بگیرند و اگر چنان چه خدعه‌ای از طرف دیدند، آن وقت در مقابل بایستی مقابله به مثل بکنند یعنی اگر چنان چه طرف مقابل نقض عهد کرد، این طرف  هم باید نقض عهد کند.

امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)

باز هم فرزندان سامری و یهودا درصدد عهدشکنی دیگری برآمده‌اند و این بار این قوم حیله‌گر و دروغگو درصدد خیانت دیگری است و مجلس نمایندگان این کشور با وقاحت تمام طرح تمدید ۱۰ ساله تحریم‌های آمریکا علیه ایران به خاطر مسائل هسته‌ای را به تصویب رسانده است در حالیکه تصویب این طرح در تناقض آشکار با مقدمه برجام و مواد۲۱، ۲۴ و۲۶ آن می باشد.

 آمریکا با ظاهرسازی، خدعه و فریب خواستار ایجاد رابطه با جمهوری اسلامی ایران هست و در جهت برقراری این رابطه اولین حسن نیت خود را، بیانیه لوزان و برجام قلمداد کرده و نمایندگان دولت ایران نیز با روی گشاده از آن‌ها استقبال کردند ولی در پس پرده این ظاهرسازی و دستکش مخملی یک دست چدنی و برخورد حیله گرانه از خود نشان دادند، همان گونه که بعد از برجام نیز با تحریم کردن ۱۷ شرکت و فرد و عدم لغو تحریم‌های بانکی – مالی و تصاحب ۲ میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده‌ی ایران و موارد متعدد دیگر این رفتار خود را بارها نشان داده‌اند.

البته این مکاران در نقض عهد، خیانت و جنایت سابقه‌ی درازی دارند و این صفت را نیز مثل سایر رذایل از پدران خود به ارث برده اند. نقض عهد در قرارداد الجزایر، حمایت از گروه تروریستی مجاهدین خلق و کمک به صدام در جنگ ۸ ساله، نقض عهد در برجام، پیمان شکنی در بحران سوئز، نقض عهد در کودتای ۲۸ مرداد، و ده‌ها خیانت دیگر که تاریخ آن‌ها را در خود ثبت کرده و از آمریکا کشوری غیر قابل اعتماد ساخته است.

با تغییر در ریاست جمهوری آمریکا و با به قدرت رسیدن ترامپ جمهوری خواه که اساسا مخالف سیاست‌های اوباما و مخصوصا سیاست‌های خارجی او می باشد و درباره برجام بیان کرده است که برجام را پاره خواهد کرد، آینده نامشخصی برای برجام می توان متصور شد.

اما هم اوباما و هم ترامپ و هم مجلس نمایندگان امریکا باید به این نکته توجه داشته باشند که با این ابزار نمی توانند ملت جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار دهند و درصدد باج خواهی و امتیازخواهی از ایران باشند چرا که ملت ایران با صبر، استقامت و توکل بر خداوند و رهبری هوشمندانه‌ی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) که درباره برجام فرموده اند که”اگر سران آمریکا برجام را پاره کنند ما آن را آتش  خواهیم زد.” از این امتحان نیز سربلند بیرون خواهند آمد و یک خیانت دیگر در تاریخ برپیشانی شیطان بزرگ نقش خواهد بست.

گر از خائنان بداندیش و پست           تو را ترس و بیمی به دل برنشست

تو هم نیز با شرط انصاف و داد          بکن نقض آن عهد ای مرد راد

وزارت خارجه‌ی جمهوری اسلامی ایران نیز که حقا افراد زحمتکش و فرزندان انقلاب هستند باید به این نکته توجه داشته باشند که راه حل این مشکل رابطه با کدخدا و معاهده با شیطان بزرگ نیست چون حیله‌گری در ذات شیطان است و نمی توان به فرد حیله‌گر اعتماد کرد بلکه باید راه پیشرفت را در اقتصاد مقاومتی و  توجه به ظرفیت داخل و اعتماد به جوانان ایران اسلامی جستجو کرد.که به فرموده‌ی رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام  خمینی (ره) بهترین جوانان عالم هستند.

با توجه به اظهارات مسئولان دولت تدبیر وامید که دستاورد برجام تقریبا هیچ بوده و اینکه این رفتار آمریکا و اقدام به تصویب و تمدید تحریم‌های متعدد نقض آشکار برجام بوده است. و در قبال انجام تمامی تعهد‌ها از طرف ایران ،آمریکا وکشورهای اروپایی به هیچ یک از تعهد‌های خود عمل نکرده‌اند. لذا از وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران که متشکل از انسانهای متدین و تلاشگر هستند انتظار دارد در مقابل این بد عهدی‌های متعدد شیطان بزرگ یک موضعی قدرتمندانه‌تر اتخاذ کرده و در این زمینه فقط به نامه‌نگاری و فشار ایمیلی اکتفا نکند و از تمامی ابزارهای فشار لازم مثل شکایت به سازمان ملل، برخورد متقابل و… استفاده کند تا آمریکا و دیگر جهانخواران حتی اندیشه تحریم جمهوری اسلامی ایران به فکرشان خطور نکند.

و السلام علی من اتبع الهدی 

۱۳۹۵/۰۹/۰۲

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز

دانلود فایل pdf بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز

 

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 6 =