پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

  • کانال آپارات
  • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
  • کانال سزوش بسیج
  • دانشگاه تبریز
  • سازمان بسیج دانشجویی

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان در ارتباط با اغتشاشات اخیر

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛

شورای تبیین مواضع بسج دانشجویی دانشگاه های استان آذربایجان شرقی بیانیه‌ای با موضوع اغتشاشات اخیر و راه های خروج از آن را صادر کرد.

بیانیه صادر شده به شرح زیر است:


بسم الله الرحمن الرحیم

امام على عليه السلام :

اعلَمُوا أنّهُ مَن يَتَّقِ اللّه َ ،  يَجعَلْ لَهُ مَخرجا مِن الفِتَنِ  و نورا مِن الظُّلَمِ .

 بدانيد كه هر كس تقواى الهى در پيش گيرد، خداوند براى او راه خروجى از فتنه ها قرار دهد و نورى در تاريكيها.

نهج البلاغة : الخطبة ۱۸۳

طی یکی دو ماه گذشته، دربرخی از نقاط کشورمان شاهد تجمعات پراکنده‌ای بودیم، همراه با درخواست‌های واضح، منطقی و به حق.قشر این تجمعات غالبا از افرادی بودند که با اعتماد به برخی از موسسات مالی و اعتباری سرمایه خود را از دست داده یا از عدم توجه مسئولین به مشکلات اقتصادی و معیشتی گله مند بوده و اعتراضات صنفی داشتند، که قاعدتا بایستی شنیده و چاره اندیشی می گردید که متاسفانه اقدامات مکفی در این زمینه صورت نپذیرفت.

در این راستا طرح ریزی فتنه توسط دشمن برای نادیده گرفتن و پرده کشیدن روی حماسه ۹دی مردم عزیزمان، مقارن شد   با برخی اقدامات دولت در حوزه اقتصاد که شوک ناگهانی و فشار سنگینی را به ملت وارد کرد. و در این میان مغرضینی از فرصت سوءاستفاده کردند که این تجمعات مردمی با محوریت مسائل اقتصادی را ، به سوی نارضایتی مردم از نظام جلوه دهند تا موجب ایجاد ناآرامی و نا امنی در محیط کشور بشوند. گفتنی است مسئولین باید به آن دسته از مردمی که برای دستیابی به حداقل حقوق شهروندی خود در چهارچوب قانون لب به اعتراض گشودند احترام بگذارد.

حمایت آشکار شیطان بزرگ  و رژیم صهیونیستی (جبهه غربی عربی عبری) و منافقین کوردل از اغتشاش گران مغرض در کشور  و کسانی که آشکارا به اموال عمومی آسیب زدند و شعارهایی فراتر از  خواسته های معیشتی مردم سر دادند، که نشانگر خط گرفتن ناشیانه این اغتشاش‌گران از پشتیبانان فتنه‌ی ۸۸ را دارد.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی ضمن محکوم کردن این اقدامات سخیف ِ غرب محور، تنها راهکار رفع مشکلات معیشتی مردم را در اجرای واقعی نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی در عمل می‌داند و در این راستا آمادگی کامل خود را در تحقق بخشدن به این مطالبه به حق مقام عظمای ولایت (مد ظله العالی) در کشور اعلام می‌دارد.

در پایان از مردم انقلابی، شهید پرور، ولایت مدار و حاضر در صحنه‌ی ایران اسلامی خواستاریم با بصیرت خود همانند حماسه‌آفرینی های سال های قبل پاسخ دندان شکنی به این فتنه گران و نامحرمان حریم انقلاب و ولایت بدهند.

 

 

 

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + شانزده =