سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

  • کانال آپارات
  • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
  • کانال سزوش بسیج
  • دانشگاه تبریز
  • سازمان بسیج دانشجویی
بیانیه/ بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در مورد هتک حرمت مقدسات در مسجد کبود

بیانیه/ بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در مورد هتک حرمت مقدسات در مسجد کبود

بسم الله الرحمن الرحیم

 

امام صادق علیه السلام می فرماید:

«العالم بزمانه لاتهجم علیه اللوابس»

عالمی که زمان شناس باشد و از رازها و حیله‌ها و راه کارهای ظالمان و ستمگران و جهانخواران و ستمگران، آگاه باشد، در دام‌هایی که آنها برایش می‌نهند، نمی‌افتد و اموری که آنها مشتبه می‌سازند تا او حیران و گمراه گردد، او را به حیرانی و گمراهی نمی‌اندازد و نقشه‌های آنها را می‌شناسد و دست آنها را از پس وقایع می‌بیند. (کافی ج۱ ص۲۷)

تبریز به عنوان فیروزه جهان اسلام از دیر باز همیشه در رویدادهای جهان اسلام پیش قدم بوده است و در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، همواره پیشانی مقابله با استکبار بوده است.

آذربایجان سرزمینی است که آیت الله شهید قاضی طباطبایی‌ها، آیت الله مدنی‌ها، شهید خیابانی‌ها، آیت الله مرندی‌ها، علامه طباطبایی‌ها، علامه جعفری‌ها، علامه امینی‌ها، و هزاران شهید و جانباز و رزمنده در عرصه‌های نظامی و دفاعی در خود پرورش داده است.

حال، نبرد دشمن به صحنه‌های فرهنگی رسیده است. و دشمن برای تخریب چهره‌ی واقعی اسلام، همه‌ی امکانات خود را به کار بسته که نمونه‌ی بارز آن را در ظهور فرزند نامشروع استکبار و صهیونیسم، یعنی داعش، می‌بینیم.

حال که استکبار تمام نیروی خود را برای مقابله با جبهه حق و اسلام ناب محمدی(ص) به کار گرفته است. تا چهره واقعی اسلام را مخدوش کند، رسالتی عظیم بر دوش مسئولین و من جمله مسئولان شهرمان، قرار داده شده است، که اگر به نحو احسن انجام بگیرد. کمتر از مجاهده و فداکاری در راه اسلام نیست و قطعا خدمت به این جبهه موجب رضایت پروردگار و خشنودی امام زمان ارواحنا له افداء می باشد.

از طرفی در جبهه حق، به حول و قوه‌ی الهی با تلاش مسئولین، این فرصت محقق شده است که تبریز، در سال ۱۳۹۶-۱۳۹۷ پایتخت گردشگری جهان اسلام بشود.

حال سوالی که در ذهن‌ها ایجاد می‌شود این است، آیا اقدامات صورت گرفته در مکان‌های گردشگری و تفریحی و مذهبی به حدی هست که معرف اسلام، به جهانیان باشد؟ و در این تبلیغات و فضای مسموم استکبار علیه جبهه حق و بالاخص جمهوری اسلامی ایران، نظر جهانیان را به طرف فیروزه جهان اسلام معطوف کند؟

اقداماتِ اخیری که در مسجد کبود رخ داد، قلب مردم متدین و ولایت مدار تبریز را جریحه دار کرد.

و این سوال باید پاسخ داده شود که این کم کاری و بی احترامی مسئولین ذی ربط در مورد مقدسات مردم چه اندازه بوده که چنین حرمت شکنی شده است؟

طبق قوانین گردشگری جهان، معرفی آداب و رسوم، و قوانین گردشگری حاکم بر کشور میزبان، علی الخصوص در مکانهای تاریخی، مذهبی، تفریحی، به طرق مختلف، و به زبان‌های زنده دنیا، از جمله از وظایف ابتدایی ارگان‌های ذیربط می‌باشد.

ولی حادثه اخیر مسجد کبود تبریز، نشان داد خبری از اجرای این اقدامات جزئی اما بسیار مهم نیست.

و این توقع بی جایی نیست، اکنون که کمتر از ۳ ماه تا زمان ورود سیل گردشگران به این شهر تاریخی مذهبی جهان اسلام مانده است، شاهد تحقق این حداقل‌ها باشیم؛ حال بماند که هدف از این رسالت عظیم، بسی والاتر از این صحبت‌هایی است که مجبور شدیم به آن بپردازیم.

بسیجیان دانشگاه تبریز با آگاهی کامل نسبت به برکتی که حضور گردشگران در کشور دارد از اقداماتی که از طریق شرعی و قانونی به تقویت این راه کمک کند پشتیبانی می‌کند ولی با اقداماتی که به موجب آن هتک حرمت به مقدسات دین مبین اسلام شود به شدت مخالفت ورزیده و این حرکت را محکوم کرده و مواخذه مسببان این حرمت شکنی را از مسئولین ذی ربط خواستار است.

بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز یادآور می‌شود، از اهداف مهم این رویداد بزرگ جهان اسلام، معرفی اسلام در تمام ابعاد (فرهنگی هنری  معماری و …) می‌باشد، نه اینکه بستری فراهم شود برای لگدمال شدن ارزش‌های دینی مردم توسط بیگانگان.

فلذا از مسئولین ذی ربط تقاضا دارد تمامی امکانات موجود را به کار گیرند و حداکثر تعاملات و همکاری خود را در جهت معرفی شدن اسلام ناب محمدی (ص) در تمامی ابعادش به جهان  داشته‌باشند .

 

 

 

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.