پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

  • کانال آپارات
  • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
  • کانال سزوش بسیج
  • دانشگاه تبریز
  • سازمان بسیج دانشجویی
اردوی جهادی حاج عبد الله والی تابستانه ۹۸ به پایان رسید/ قدم دوم

اردوی جهادی حاج عبد الله والی تابستانه ۹۸ به پایان رسید/ قدم دوم

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛ اردوی جهادی امسال بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز همانند هر سال در شهرستان محروم چاراویماق برگزار شد. این اردو از ۱۰ مردادماه شروع شد و تا ۲۰ مرداد ماه ادامه یافت.

بگذارید ما مجموعه‌ی عظیمی از نسل انقلاب اسلامی را در کشورمان شاهد باشیم که از لحاظ سطح فهم، مسائل مدیریتی، خدمت‌رسانی، ایجاد عدالت و قیام به قسط، به جایی رسیده باشد که ذهنهای معمولی بشر به آنجا نرسیده و باید از او الگو بگیرند.

امام خامنه‌ای (۱۳۹۸/۰۵/۱۰ )

در اردوی جهادی حاج عبدالله والی تابستان ۹۸، ۷۰ نفر از دانشجویان جهادی دانشگاه تبریزهمراه با کمک افراد متخصص در ۸ کارگروه به فعالیت پرداختند:
۱- کارگروه عمرانی
۲- کارگروه فرهنگی- بصیرتی
۳- کارگروه پشتیبانی
۴- کارگروه اقتصاد مقاومتی
۵- کارگروه مطالبه‌گری
۶- کارگروه دامپزشکی
۷- کارگروه پزشکی
۸- کار گروه سم‌پاشی

کارگروه عمرانی به تعمیر زیرساخت‌های دو مدرسه از جمله تعمیر دیوار آنها، فراهم نمودن و بازسازی محل اسکان معلم مدرسه، نصب ایزوگام بر بام دو مدرسه، تعمیر خانه‌های افراد نیازمند در روستاها، تعمیر خرابی‌های موجود در مسجد برخی روستاها از جمله ایجاد آشپرخانه در یکی از مسجدهای روستاها پرداخت.

کارگروه فرهنگی بصیرتی نیز به برگزاری برنامه‌های جدید و متنوع برای مردم روستا به خصوص کودکان از جمله، مراسمات، جشن‌ها، برنامه‌های سخنرانی و جلسات بصیرتی پرداخته و با آنان ارتباط گرفته و طلاب روستا و دانشجویان دغدغه‌مند،سعی در آموزش و راهنمایی کودکان در مسیر درست طبق آموزه های اسلام داشتند.

کارگروه پشتیبانی به فعالیت در زمینه تامین اقلام مورد نیاز کارگروه های دیگر اردوی جهادی می‌پرداخت. از آن جا که بحث تغذیه و تقویت جسم و اعصاب یکی از مباحث ضروری و مورد نیاز برای بازدهی هرچه بالاتر در کار جهادی می‌باشد بخشی دیگری در کارگروه پشتیبانی به صورت تخصصی به اعمال این مسئله می‌پرداختند.

کارگروه اقتصاد مقاومتی با شروع کار خود ۲ ماه قبل از شروع میدانی اردوی جهادی و در طی سفرهای متعدد به مناطق محروم شهرستان چاراویماق به بررسی و شناسایی ظرفیت های موجود واحیانا ناکارآمدی‌های ناشی از فساد در این شهرستان پرداخت و در اردو طی همکاری با کارگروه مطالبه گری زمینه‌های لازم برای توسعه و پیشرفت صنایع، معادن، شغل‌های خانگی و … را با همکاری ادارات و نهادهای مسئول در شهرستان چاراویماق را فراهم آوردند. کارگروه اقتصاد مقاومتی با ادامه کار خود و در همکاری با کارگروه مطالبه‌گری، به پیگیری‌های خود در رابطه با پیشرفت شهرستان چاراویماق ادامه خواهد داد.

کارگروه دامپزشکی با اعزام  دکتر دامپزشک به هفت روستا به نام‌های طالب، آب گرم، قویجه قلعه، قزیل قلعه، پیرسقا، قوجا کندی و مریم و تجویز نسخه برای ۱۲ گله گوسفند و گوسفندهای ۶۰ خانوار در این روستاها سعی در جلوگیری از شیوع بیماری‌های مسری بین گله‌ها داشت که شایع نیز شده بود. همچنین با شناسایی دکترهای دامپزشک و پیگیری جهادگران روستاهایی که به واکسیناسیون دام نیاز داشتند شناسایی شده، تیم واکسیناسیون به محل شیوع بیماری‌ها ارسال شد. به علاوه طی ابتکاری از طرف جهادگران و هماهنگی با داروخانه‌های شهرستان، نسخه‌هایی که با امضای متخصصان پزشکی اردوی جهادی حاج عبدالله والی پیچیده شده بودند با قیمت کارخانه به فروش می‌رفت.

کارگروه پزشکی که متشکل از ۶۰ پزشک بود به صورت چرخشی میان روستا‌های شهرستان چاراویماق در حال فعالیت بود که جمعا حدود ۲۰۰۰ تن از مردم این شهرستان محروم مورد معاینه و تجویز نسخه از طرف پزشکان قرار گرفتند.

کارگروه سم‌پاشی نیز با فعالیت در چهار روستای طالب، شعبان، آبگرم و پیرسقا بیش از ۱۰۰ طویله این چهار روستا را به طور کامل و در کمتر از زمان پیش بینی شده توسط اداره دامپزشکی شهرستان چاراویماق سم‌پاشی کرد.

برای مشاهده گزارش تصویری از فعالیت های انجام گرفته روی متن کلیک کنید

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.