یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

  • دفتر حقظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای
  • کانال آپارات
  • کانال ایتا بسیج
  • کانال سزوش بسیج
  • دانشگاه تبریز
  • سازمان بسیج دانشجویی
آقای گودرزی: برای دیدن واقعیات و تحلیل درست باید حرف‌ها را بدون گرایش‌های اصولگرایی و اصلاح طلبی بشنویم.

آقای گودرزی: برای دیدن واقعیات و تحلیل درست باید حرف‌ها را بدون گرایش‌های اصولگرایی و اصلاح طلبی بشنویم.

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛

روز سه شنبه ۱۵ آبان‌ماه، همایش استکبار ستیزی با عنوان “به آمریکا چه دادیم و از آن چه گرفتیم؟” در آمفی تئاتر دانشکده عمران با حضور جمعی از دانشجویان و سخنرانی جناب آقای گودرزی، مسئول سابق سازمان بسیج دانشجویی کل کشور برگزار شد.

در ابتدای این همایش آقای گودرزی با اشاره به مناسبت ۱۳ آبان بیان کردند: آن اتفاقی که در این چهل سال اخیر دارای افت‌و‌خیز بود و در یک برهه‌هایی از زمان خیلی به آن پرداخته شده است تصویرسازی‌های غلط و جنگ روانی شدید علیه ایران است. تا جایی‌که در تابستانی که گذشت در بین مردم اینطور جا افتاده بود که کار نظام تمام شده است .

واقعیت قضیه چیست؟ ما به عنوان یک مجموعه‌ی دانشگاهی و علمی باید حوصله خرج دهیم و بنا به فرموده‌ی قرآن “یستمعون القول و یتبعون احسنه” باید حرف‌ها را بدون گرایش های سیاسی بشنویم. متاسفانه مشکلی که در کشورما وجود دارد این است که همه چیز سیاست زده است و از زاویه‌ی جریان اصولگرایی و اصلاح طلبی به مسائل نگاه می‌شود که این غلط است. ما باید واقعیات را ببینیم و حرف‌ها را بشنویم، تحلیل کنیم و بنا به فرموده‌ی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دانشجو باید سیاسی باشد به این معنا که قدرت تجزیه و تحلیل داشته باشد.

ایشان با اشاره به موضوع برجام ادامه دادند: نظر دولت این است که بخش عمده ای ازمشکلات کشور ماحصل تحریم هاست. پول در کشور نیست و سرمایه گذار خارجی نیاز است و باید هم تحریم ها را برداریم و هم سرمایه گذار خارجی بیاوریم و راهی غیر از اینکه برخی بهانه‌ها را از دست آمریکا بگیریم نداریم، باید برای جلب نظرشان مذاکره کنیم و در ایام مذاکره هم کسی حق اعتراض ندارد تا جایی‌که ما در بسیج دانشجویی در زمان حادثه منا درخواست تجمع در مقابل سفارت عربستان در تهران را کردیم که وزارت خارجه رسما به ما گفتند که ما در حال مذاکره هستیم و این مجوز در اختیار شما قرار نخواهد گرفت و ما به این تصمیم آن‌ها اعتراض کردیم که در جواب گفتند این تجمع ها همگی در روند مذاکره تاثیر می‌گذارند.

آقای گودرزی با اشاره به اینکه ” آیا این درست است که همه‌ی مشکلات ما از تحریم هاست” ادامه دادند: اقتصاددان‌های شرقی و غربی می‌گویند که حداکثر تحریم ها، فقط۳۰ درصد در اقتصاد ایران تاثیر می‌گذارد. برای درست کردن اقتصاد ایران باید برخی کارها انجام شود؛ مثلا باید جلوی فساد گرفته شود، باید قاچاق کالاصفر شود، باید شرایط تولید داخلی بهتر شود. چرا باید گزاره‌ی غلط به مردم داده شود؟ اگر گفته شود که می‌خواهیم با دنیا تعامل کنیم مگر ما مخالفت می‌کنیم؟ ما که اهل ستیز با دنیا نیستیم اصلا انقلاب نکردیم که با دنیا بجنگیم انقلاب کردیم که مستقل زندگی کنیم. مگر می‌شود کشوری با دنیا تعامل نداشته باشد؟! البته چگونگی این تعامل هم مهم است اینکه چه امتیازی بدهیم و چه امتیازی بگیریم.

ایشان با بیان این نکته که ” برجام برای این بود که تحریم ها برداشته شود” ادامه دادند: هدف ما از برجام رفع تحریم ها و انجام تجارت خارجی و سرمایه گذاری خارجی بود. اما هدف آمریکا این بود که جلوی پیشرفت صنعت هسته ای ایران را بگیرد. میز مذاکره زمانی جواب می‌دهد که از موضع برابر و با هدف مشترک باشد. برجامی که هدفش پیچ و مهره‌ی صنعت هسته‌ای ماست چگونه می‌تواند مشکلات اقتصادی ما را رفع کند؟

در برهه ای از زمان گفته شد که برجام سایه‌ی جنگ را از سر ایران برطرف کرد؟! این یکی دیگر از همان گذاره‌های غلط است که به ما داده شد. کدام سیاست‌مدارآمریکایی طراحی حمله به ایران را کرده بود؟ اوباما در سخنرانی که در سال ۲۰۱۵ در دانشگاه ارواین داشت گفت: دولت من، دولت جنگ نیست ما هر چه در عراق هزینه کردیم شکست خوردیم. دیگر پیاده کردن سربازها در کشورها جواب نمی‌دهد. برجام در زمان اوباما اتفاق افتاد این گذاره غلط در شرایطی گفته می‌شود که خود اوباما می‌گوید دولت من، دولت جنگ نیست؟!

آقای گودرزی با اشاره به این گذاره‌ی غلط که ” ما هر مشکلی داریم زیر سر آمریکاست” ادامه دادند: چه کسی گفته همه‌ی مشکلات ما زیر سر آمریکاست؟ بله ما می‌گوییم که آمریکا دشمن ماست و باید هم بگوییم چون توطئه‌ها و دسیسه‌ها زیاد است .۶۰ سال است که آمریکا علیه ایران جنایت می‌کند. از مرداد سال ۱۳۳۲ تاکنون. علیه جوانان ایران شکنجه گاه ساواک را ایجاد کردند، از رژیم طاغوت فاسد حمایت کردند، نفت ما را غارت کردند و حمایت از صدام در ۸ سال جنگ تحمیلی و تحریم‌های ظالمانه نمونه‌ای از جنایات آمریکا علیه ایران است. آمریکا بعد از فتنه‌ی ۸۸ به این نتیجه رسید که باید تجمیعی از گزینه های روی میز را علیه ایران استفاده کند.

همه‌ی آنچه که یک کشور اقتصادی و پویا نیاز دارد را ما داریم. ما بازار کار داریم، جوان تحصیل‌کرده ی پای کار داریم، در مواد خام نفت و گاز در دنیا اول هستیم، دسترسی به آب‌های آزاد از دو طرف شمال و جنوب کشور را داراییم، دارای تنوع آب و هوایی هستیم، در ۳۷ رشته در دنیا جزو کشورهای اول تا دهم هستیم. مشکلی که برای ایجاد یک اقتصاد خوب داریم این است که مدیریت جهادی و دلسوزانه برخی از مسئولین را نداریم. چرا ما در موشکی چهارم در دنیا هستیم در هسته ای وارد باشگاه هسته‌ای دنیا شده‌ایم ولی در خودرو و نفت و… ضعیف هستیم؟

گزاره غلط دیگر این است که ما به بن بست رسیدیم و باید مذاکره کنیم. ترامپ هم از این فرصت استفاده کرده و یکبار مذاکره با پیش شرط را بیان می‌کند و بار دیگر مذاکره بدون پیش شرط را.

ترامپ می‌گوید من این برجام را اصلا قبول ندارم برجام قرار بود رفتار دولت و مردم ایران را عوض کند اما این اتفاق نیفتاد. برجامی لازم است که رفتار ایران را عوض کند بطوری‌که دیگر مردم ایران  مرگ برآمریکا نگویند و از سیاست‌های منطقه‌ای دست بردارند.

ایشان با اشاره به وضعیت اخیر کشور بیان کردند: برخی حتی نامه نگاری می‌کنند که این ساختار‌ها دیگر جواب نمی‌دهد و باید انتخابات کرد و در واقع در پازل دشمن کار می‌کنند که همین باعث می‌شود جوان ایرانی به یک نا امیدی و ترس برسد تا جایی‌که مردم کشور از ترس قحطی و گرانی به فروشگاه ها هجوم ببرند. البته طراحی دشمن چیزی سخت‌تر از این مسئله‌ی پیش آمده بود که به لطف الهی و همت و بصیرت مردم به هدف خود نرسیدند. طرح آن‌ها اجرای “تابستان داغ” بود، در اجرای این طرح وزیر خارجه‌ی آمریکا به جمع منافقین رفت و بخاطر هسته‌های مقاومتی که در شهر‌ها بوجود آورده‌اند از آن‌ها تشکر کرد و گفت با این هسته‌ها در چهار ماه آینده ایران به قدری آشوب می‌شود که دولت مردان آن‌ها عقب می‌کشند.

در مسئله‌ی برجام یا باید حرف‌های آمریکایی‌ها را قبول کنیم یا سندی که امضا شده است. در کدام صفحه و ماده‌ی برجام گفته شده بود که همه‌ی تحریم ها برداشته خواهند شد؟!

ایشان با اشاره به تاریخ شروع تحریم ها ادامه دادند: به دستور کارتر قانون تحریم‌ها علیه ایران از ۲۱ آبان ۱۳۵۸ نوشته شد و از اول فروردین ۱۳۵۹ تحریم‌ها اجرا شدند و تا الان هم این تحریم ها برداشته نشده‌اند.

قبل از سال ۸۸ عُمدتا یک سری قطعات و مواد اولیه در تحریم بودند از سال ۸۸ به یعد یک سری از افراد فتنه‌جو به آمریکا نامه نوشتند که شما باید افرادی را که با ما همراهی نکردند را تحریم کنید. جمع بندی آمریکا بعد از فتنه‌ی ۸۸ این بود که دلیل اینکه ما هرکاری انجام می‌دهیم ولی حکومت ایران سرنگون نمی‌شود این است که حکومت آن‌ها دینی است و دارای مردم با ایمانی هستند که در هر شرایطی پشت هم قرار دارند و پیوند محکمی بین دین و مردم وجود دارد که ما باید آرام آرام دین‌داری مردم را از بین ببریم. دو مسیر برای رسیدن به این هدف تعیین کردند؛ اول کار رسانه‌ای که دراز مدت است و دوم تحریم‌های اقتصادی که اوباما اسم آن را تحریم‌های فلج‌کننده گذاشت و گفت از تیر ۹۰  تا دی ۹۰ این تحریم‌ها باعث فلج شدن ایران می‌شود. از سال ۸۸ به بعد دارو‌های بیماران صعب العلاج و فروش نفت نیز تحریم شدند.

آقای گودرزی با بیان این نکته که “چرا ما این‌همه مرگ بر آمریکا می‌گوییم” افزودند: دشمنی را چه کسی شروع کرد؟ صدام و منافقین را چه کسی علیه ایران تشویق کرد؟ ۱۷‌هزار نفر شهید ترور وجود دارد به چه جرمی؟ چند نفر از سیاست‌مداران آمریکا گفتند که مشکل ما با ایران بحث هسته‌ای یا موشکی آن نیست؛ این کشور موجودیتی مستقل از ما هست که در حال رشد است درحالی‌که بعد از جنگ جهانی دولت‌های بزرگ نشستند و گفتند که ما ۶ کشور بزرگ، باید کشورهای مرکز شویم و بقیه‌ی کشورها هم زیر سلطه‌ی ما باشند. شروع دشمنی ما با آمریکا از آن‌جایی است که ما گفتیم باید کشور مستقل باشیم.

استکبار‌ستیزی و مرگ بر آمریکا جز ذات اسلام است. آیات و روایات مختلفی در مورد این مسئله وجود دارد. ما انقلاب کردیم که نظام سلطه را نپذیریم. جرم ملت ایران چیست که باید از اول فروردین ۵۹ تحریم باشد؟

ایشان با اشاره به چگونگی پیدایش آمریکا ادامه دادند: در قاره آمریکا میلیون‌ها نفر سرخ پوست زندگی می‌کردند اما اکنون زیر ۸۰۰ هزار نفر سرخ پوست وجود دارد که آمریکایی‌ها بعد از تسلط بر این قاره تمامی سرخ پوستان را کشتند. آمریکایی‌ها سیاه پوستان را از آفریقا برای بردگی به آمریکا آوردند. آمریکا۱۰۰ زندان در ۳۰ کشور به غیر از خودش دارد که در این زندان‌ها هیچ قانونی وجود ندارد حتی زندانیان وکیل نیز ندارند.

برخی ها می‌گویند که شما با مردم آمریکا چه مشکلی دارید که پرچم کشورشان را می‌سوزانید دولت مردان آن‌ها ظالم هستند نه خودشان. در پاسخ به این افراد باید گفت که مرگ بر آمریکای ما یعنی مرگ بر رفتار استکباری، هر شهروند آمریکایی که این رفتار دولت مردانشان را قبول دارند و به آن‌ها رای می‌دهند وحمایت می‌کنند این مرگ شامل حال آن‌ها نیز می‌شود.

نکته‌ی آخر هزینه‌ی سازش و مقاومت است هزینه‌های سازش بیشتر از مقاومت است. درصورت مقاومت کردن استقلال خود راحفظ کرده‌ایم، به خود کفایی داخلی می‌رسیم، اقتصاد داخلی رونق می‌گیرد، استحکام درونی کشور درست می‌شود، ولی هزینه‌های سازش خیلی بیشتر از مقاومت است یک روز هسته ای کشور را تعطیل می‌کند روز بعد خواستار تعطیلی موشکی کشور می‌شوند و…

 در ادامه پرسش و پاسخ دانشجویان شرکت‌کننده در این همایش برقرار بود، در این قسمت شرکت‌کنندگان به طور شفاهی سوالات خود را از جناب آقای گودرزی  پرسیدند و در ادامه شنوای پاسخ های ایشان شدند.

 

  • photo_2018-11-09_22-54-37
  • photo_2018-11-09_22-54-39
  • photo_2018-11-09_22-54-41
  • image_2018_11_13-0_47_24_201_gEF

 

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.